İYİ Parti Manisa'da kongre heyecanı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, kongre sürecinin 19 Ocak itibariyle başlayacağını belirterek, 17 ilçe teşkilatıyla Manisa’nın kongre sürecinden daha da güçlenerek çıkacağını söyledi. Kaybedenin olmayacağı, İYİ Parti’nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacaklarını ifade eden Eryılmaz, demokrasi şölenine katkı sağlamak üzere tüm Manisalıları partiye üye olmaya davet etti.

İYİ Parti Manisa'da kongre heyecanı
07 Ocak 2020 - 11:39


İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda kongre süreci başladı. Konuya ilişkin açıklama yapan İl Başkanı Hasan Eryılmaz, kongre sürecinin 19 Ocak’ta yapılacak olan delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından, 1 Mart’ta yapılacak olan Yunusemre İlçe Başkanlığı seçimiyle birlikte start alacağını söyledi.

ÜYE SAYISI 6 KAT ARTTIRILDI

Göreve geldikleri vakit 1100 olan üye sayısını 6 kat arttırarak 7 binlere yaklaştığını sözlerine ekleyen Eryılmaz, vatandaşın İyi Parti’ye olan teveccühünün artarak devam ettiğini söyledi. Eryılmaz, “İYİ Parti olarak, parti kuruluşundan hemen sonra yapılan 2018 baskın genel seçimleri, akabinde ise gerçekleşen 2019 Mart yerel seçimlerinden dolayı bir türlü kongrelerimizi gerçekleştiremedik. İyi Parti Manisa İl Başkanlığı olarak Genel Merkezimizin talimatıyla kongre sürecimizi başlatmış bulunmaktayız. 19 Ocak’ta yapılacak olan delege seçimleri ile birlikte kongre sürecimiz başlayacak. İlk olarak mahallelerimizde tüm üyelerimizin katılımıyla delegelerimiz seçilecek. Delege seçimlerinin tamamlanmasının hemen ardından kongreler ilk olarak 1 Mart’ta yapılacak olan Yunusemre İlçe Başkanlığı seçimiyle birlikte start alacak. Seçilecek olan mahalle delegelerimiz ilçe başkanlarını belirledikten sonra, Mayıs ayı sonunda ya da Haziran ayı başında il başkanı ve yönetimini belirlemek üzere seçime gideceğiz.” diye konuştu.

DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DAVET ETTİ

Kongre sürecinin demokrasi şöleni halinde geçeceğine ve seçimlerde kaybedenin olmayacağını kaydeden Eryılmaz, İyi Parti’nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacaklarına dikkat çekti. Eryılmaz, şöyle devam etti: “Milletimizin içine düşürüldüğü ekonomik dar boğazdan çıkarılması, kadınlarımızın ve çocuklarımızın kendilerini güvende hissettiği bir ülkede yaşaması, gençlerimizin Türkiye için yeniden hayaller kurabilmesi için bir umudumuz var. O umudun adı Meral Akşener. Hedefimiz belli. Kararlıyız ve cesuruz. Önümüzde bir kongre süreci var. Partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir. Her bir üyemiz partiyi de yönetebilecek kapasite ve donanıma sahiptir. İnanıyoruz ki, Manisa’mız 17 ilçe teşkilatıyla birlikte kongre sürecinden daha da güçlenerek çıkacak. Kaybedenin olmayacağı, yerelde ve genelde İyi Parti’nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacağız. Demokrasi şölenimize katkı sağlamak üzere tüm Manisalıları partimize üye olmaya davet ediyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum