İYİ Parti bayramlaştı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında konuşan İl Başkanı Hasan Eryılmaz, hükümeti tarım politikası üzerinden eleştirdi. AKP Hükümeti ve işbirlikçileri sayesinde, her bayramı olduğu gibi Kurban Bayramı’nı da buruk kutladıklarını belirten Eryılmaz, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın bitme aşamasında olduğunu, toplumun ekonomik, hukuki ve sosyolojik olarak sarsıldığını söyledi.

İYİ Parti bayramlaştı
16 Ağustos 2019 - 12:14

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, Kurban Bayramı dolayısıyla il binasında bayramlaşma töreni düzenledi. İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın yanı sıra, il ve ilçe yönetimlerinin eksiksiz katıldığı bayramlaşma törenine partililer yoğun ilgi gösterdi. Bayramlaşma töreninin ardından konuşan İl Başkanı Hasan Eryılmaz, başta Manisalı hemşerileri olmak üzere tüm Türk İslam coğrafyasının Kurban Bayramını kutladı.

 

Eryılmaz, AKP Hükümeti ve işbirlikçileri yüzünden her bayramı olduğu gibi Kurban Bayramı’nı da buruk kutladıklarını söyledi. AKP iktidarı döneminde uygulanan plansız tarımsal faaliyetlerin beraberinde yapılan özelleştirme ve rantın, dışa bağımlılığı meşrulaştıran yasal düzenlemelerin ithalatçı bir ülke olmamıza neden olduğunu kaydeden Eryılmaz, “AKP iktidarı sayesinde ülkemizde ne tarım kaldı ne hayvancılık. Çiftçiyi ve üreticiyi değil, ithalatçıyı ve rantiyeciyi teşvik eden iktidar, maalesef ülkemizde tarım ve hayvancılığı bitirdi, bitme aşamasına getirdi. Kendi kendimize yeten bir ülke iken, bugün yaşamak için başka ülkelere muhtaç duruma düştük. Hükümetin tarım ve hayvansal üretimdeki plansızlığı ve hayata geçirdiği yanlış politikaları, ithal edilmesi sonucunu doğurdu. Hububat olmak üzere bakliyat ürünleriyle başlayan ithalat furyası, otu ve samanı Gürcistan ve Bulgaristan’dan ithal etme noktasına getirdi. Bu da yetmezmiş gibi artan kırmızı et fiyatları bahane edilerek, Latin Amerika ülkelerinden erkek besi sığırı ithal ettik. Üreticiyi destekleyerek, üretimi teşvik etmek yerine, kurbanlık hayvan eksikliğini dahi komşu ülkelerimizden ithal ederek, boşluğu doldurmaya çalıştık. Bugün Bosna Hersek ve Sırbistan başta olmak üzere Avrupa ve Balkan ülkelerinden kırmızı et ithal ettiğimizi herkes biliyor. Ekonomik sorunların her geçen gün arttığı, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü ülkemizde, aldırış etmeden sadece kendini ve çevresindeki zengin iş adamlarını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi ile AKP ve işbirlikçilerinin akıbeti belli olmuştur. İYİ Parti iktidarı ile milletimiz bu kabus dolu günlerden kurtulacak. Manisa İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak. Bu vesile ile başta Manisalı hemşerilerim olmak üzere tüm Türk İslam coğrafyasının Kurban Bayramını bir kez daha kutluyorum. Kurban Bayramınız mübarek olsun” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum