İNSAN OLMAK KİTABI YAYINLANDI

Mustafa Ali Öztürk’ün “İnsan Olmak” başlıklı eseri KDY (Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık etiketiyle) yayınlandı.

İNSAN OLMAK KİTABI YAYINLANDI
30 Mart 2020 - 12:48

İnsan Olmak adlı eseri, 2014-2019 yılları arasında yerel haftalık yayınlanan Gördes Gazetesi ve Saruhanlı Kardelen Gazetesi ile ayrıca www .kardelen  gazetesi.com, www. turkceedebiyat. com sitelerinde yayınlanmış düşünce yazılarından oluşan bir seçki kitabı. 

Eseri üzerine açıklama yapan Mustafa Ali Öztürk, “Bu eserde yer alan yazılarım genel olarak yaşanmış, toplumu derinden etkilemiş olayların ve durumların ardından kaleme aldım ve toplumun düşünsel ve duygusal yönden gelişimine katkıda bulunmayı hedef edindim.” dedi. 

Mustafa Ali Öztürk açıklamasının devamında, “Farklı konulardaki hislerimi ve düşüncelerimi dile getirdiğim yazılarımı Duygular ve Düşünceler bölümünde bir araya topladım. Öğretmen ve bir baba kimliğiyle çocuklar üzerine yazdığım çeşitli yazıları Çocuk bölümünde bir araya getirdim.  Etkilendiğim bazı Türk büyüklerinin hayatlarını ya da düşüncelerini anlattığım yazılarımı Portreler bölümünde bir araya getirdim.  Ülkemiz başta olmak üzere Türk topluluklarının yaşadığı sorunları, atalarımızın yaşadığı tarihi başarıları, Türk kültürüne ait ayrıntıları yazdığım yazıları Türk Dünyası başlığı altında topladım.  Eğitimci bakış açısıyla yazdığım yazıları Eğitim ve Bilim,  özellikle Türkçe öğretmeni ve kütüphaneci olarak yazdığım yazıları da Kitap ve Dil Yazıları bölümlerinde topladım. Kitabın final bölümünde ise ata topraklarım ve kültürüne dair yazdığım yazıları Kökler başlığı altında topladım.” dedi.

Mustafa Ali Öztürk açıklamasının sonunda “Bu eserde düşünceler duygularla besleyerek ‘İnsan Olmak’ kavramına yolculuk etmeye çalışan Türk insanına ilhan kaynağı olmayı hedefledim. Okurlarım kitabımı https://www.kitapyurdu.com/kitap/insan-olmak-/537195.html&filter_name=mustafa%20ali%20%C3%B6zt%C3%BCrk adresinden alabilirler.” dedi. 


Mustafa Ali Öztürk kimdir?

Mustafa Ali Öztürk 28 Şubat 1982 günü Manisa ili Gördes ilçesi Gülpınar Mahallesinde (Salurçiftliği Köyü) çiftçi bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. 

İlkokulu Gülpınar Köyü İlkokulunda, Ortaokulu Gördes İmam Hatip Lisesi Ortaokul kısmında, Liseyi Çanakkale Gökçeada Anadolu Öğretmen Lisesinde, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.

Yazar lise yıllarından beri çeşitli yazı türlerinde eserler vermektedir. Yazarın düşünce yazıları Gördes Gazetesi, Saruhanlı Kardelen Gazetesi gibi yerel basında ve bu gazetelerin internet siteleri ile www.turkceedebiyat.com sitesinde yayınlanmış ve Gördes Gazetesi hariç yayınlanmaya devam etmektedir. Düzenli bir okur olan yazar edebiyatın tüm alanlarından seçkin eserleri okumayı sever. Ancak Roman, biyografi, deneme ve röportaj türlerine ayrı bir ilgisi vardır. 

Atandığı Şubat 2006 yılından bu yana Manisa ili Saruhanlı ilçesinde Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Yazar öğretmenliğin yanı sıra edebiyat alanında yayın yapan www.turkceedebiyat.com sitesinin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmenidir. Edebiyat alanında kendini geliştirmek adına çeşitli edebiyat atölyelerine katılan yazar Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa şubesi üyesidir.

Yazar evli ve ikiz kız babasıdır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum