Hem Çevreci, Hem Tasarruflu, Hem Pratik

MASKİ Genel Müdürlüğü, güneş enerjisiyle çalışan MASKİ pratik cihazı üreterek, vatandaşa sağlanan işlem kolaylığının aynı zamanda da çevre dostu olmasını sağladı.

Hem Çevreci, Hem Tasarruflu, Hem Pratik
01 Mayıs 2019 - 10:42

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet standartlarını daha da yükseltmek amacıyla yenilikler geliştirmeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında MASKİ, güneş enerjisiyle çalışan MASKİ Pratik cihazı üretti. Ön ödemeli sayaç kartlarına online yükleme sonrası aktarım ve avans yükleme kolaylığı sağlayan cihaz sayesinde, aynı zamanda enerji tasarrufu da gerçekleştiriliyor. Kırmızı Köprü’de konumlandırılan ve yenilenebilir enerji ile çalışan ilk cihaz, vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Cihazların sayıları arttırılarak, sürdürülebilir sistemlerin il genelinde de yaygınlaştırılması sağlanacak.
Enerji israfına son
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz her işte enerji verimi ve tasarrufunu gerçek anlamda önemsiyoruz. Bu amaçla devamlı olarak ar-ge çalışması yaparak, mümkün ölçüde sürdürülebilirliği sağlamaya çalışıyoruz. Yeni nesil sistemler sayesinde hem enerji israfından kaçınıyor, hem de çevremize verilen zararı minimum seviyelere düşürmeyi amaçlıyoruz. Vatandaşımıza işlem kolaylığı sunarken tasarrufu da sağlayabilmek bizim için büyük mutluluktur” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum