Gözlet'in Su Sorunu Tarihe Karışıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Gözlet Mahallesinde yetersiz su sorununu çözüme kavuşturmak adına önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Mahallede açılan yeni içme suyu sondajına pompa montajı gerçekleştirildi.

Gözlet'in Su Sorunu Tarihe Karışıyor
01 Temmuz 2021 - 17:00
Teknik bağlantıların yapılmasının ardından mahalleye daha sağlıklı ve kesintisiz su ulaşımı sağlanacak.
İl genelinde sağlıklı içme suyuna erişimin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmaya devam eden Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Gözlet Mahallesindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Gözlet’e saatte 20 ton su verimliliğine sahip yeni sondaj kuyusu kazandırıldı. Açılan sondajın bağlantısının yapılması için de, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından pompa montajı yapıldı. Yürütülen çalışma sayesinde vatandaşlara ulaşan suyun daha da kaliteli ve kesintisiz olması sağlanacak.
“Su sorunu çekmeyeceğiz”
Gözlet Mahalle Muhtarı Nuri Gelgör, “Mahallemizde yaşanan yetersiz su sorunu vatandaşlarımızı zor durumda bırakıyordu. MASKİ bu problemin çözülmesi adına mahallemizde ilk olarak sondaj çalışması yaptı. Ardından sondaja pompa montajı gerçekleştirildi. Bu çalışma ile mahallemizde su sorunu çekmeyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e minnettarız. Emek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum