Reklamı Geç

Gördeslilerden Kitap Kahvede Tatlı İkramı

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle hayata geçirdiği “Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesinin yürütüleceği  “Kitap Kahvede” etkinlikler devam ediyor.

Gördeslilerden Kitap Kahvede Tatlı İkramı
19 Mayıs 2019 - 15:21

Açtıkları Kitap Kahvede daha özce düzenledikleri söyleşi, seminer, satranç turnuvası gibi etkinliklerle gündeme gelen “Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesi, yeni etkinliklerle de adından söz ettiriyor. Dernek yönetimi son olarak Kitap Kahvede 17 Mayıs Cuma akşamı iftardan sonra, misafirlerine Gördes'ten getirdikleri Ramazan ayına özel "gelinkız helvası, tahinli pide ve çay" ikramı yaptılar. Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinlikle ilgili konuşan Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Gördesli Prof. Dr. Süleyman Sami İlker:

“Şehit Makbule Hanım, İstiklal Savaşımızda kocası Halil Efe gibi şehit düşen Gördesli bir kadın kahraman. Annesi ve ailesini yakından tanımaktan şeref duyduğum bu insanlar, iki ev ara sokak komşumuzdular. Ülkemizin İstiklal ve İstikbalinin, okuyan, iyi yetişmiş, çağdaş, medeni ve kültürlü insanlarımızla korunup gelişeceğine inanan, Manisa'da yaşayan bir grup genç dinamik hemşerimin çabalarıyla çok güzel bir proje hayat buldu. Önce gönle bir aşk düşmeli, bir heyecan, bir ümit yeşermeli... İnsan gibi, vatan gibi, yaşatmak gibi, sevdirmek gibi... Akıl çok güzel çareler ve imkânlar buluyor... Dernek yöneticisi genç kardeşlerime, destek veren bütün devlet ricaline saygılar, sevgiler...” dedi.

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Ertekin ise; Ramazan ayının birlik ve beraberlik için her zaman bir fırsat olduğunu belirterek “Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Bugün sizlerle beraber olmaktan dolayı çok mutluyuz, çünkü sizlere şükran doluyuz, sizlere saygı doluyuz sevgi doluyuz.” dedi.

Başkan Ertekin konuşmasının devamında; “Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle hayata geçirdiğimiz “Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesinin yürütüldüğü bu mekan yani  “Kitap Kahve”  başta siz Gördesli hemşerilerimiz olmak üzere tüm Manisalıların hizmetinde.  Proje ile sağlanan 2000 kitaba yenilerini de ekleyerek oluşturduğumuz Kitap Kahvemiz -3500 kitap, iki okuma salonu ile- sabah 08.00’den gece 24.00'e kadar Manisalıların hizmetinde. Kitap Kahvemizde, kitap okuyan, ders çalışan gençlere ücretsiz çay, atıştırmalık yiyecek de ikram ediyoruz. Haftada bir, bir eğitimci, gençlere seminer veriyor, yazarlar davet ediyoruz. Bu akşam, siz değerli misafirlerimize Gördes'ten getirdiğimiz Ramazana özel "gelinkız helvası, tahinli pide ve çay" ikramı yaptık. Mekanımız sizlerin hizmetinde sizler de bin bir emek harcayarak açtığımız bu mekana lütfen sahip çıkın. Çocuklarınızı bu mekandan yararlanmaya yönlendirin, sizler de yararlanın. Sizlerin desteğiyle inşallah uzun yıllar bu mekanda Manisamızın gençlerine hizmet edeceğiz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinliğe katılanlar ise Kitap Kahveye hayran kaldıklarını belirttiler. Gördes’in özel lezzetlerini ikram eden dernek yetkililerine de teşekkür ettiler. Projenin her zaman destekçisi olacaklarını söylediler.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum