Gölmarmara'nın Yağmursuyu Hattı İmalatı Hızla Sürüyor

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7 buçuk milyon TL yatırımla Gölmarmara’da yürütülen 8 kilometrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Gölmarmara'nın Yağmursuyu Hattı İmalatı Hızla Sürüyor
25 Ağustos 2019 - 14:23

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçe merkezinde 8 kilometre uzunluğundaki ana yağmursuyu şebekesi imalatına devam ediyor. 7 buçuk milyon Türk Lirası değerinde yatırım maliyetine sahip olan çalışma, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde titizlikle yürütülüyor. Taşkınların önlenmesi amacıyla sürdürülen iş kapsamında MASKİ ekipleri, Atatürk Bulvarı’ndaki  hat döşeme ve bağlantılarını sürdürüyor. Proje kapsamında Baş Öğretmen Sabri Bulut ile Uğur Mumcu Caddelerine 3 kilometre de içme suyu hattı döşendi.
Proje ile taşkın manzaraları tarihe karışacak
Eski ve yetersiz altyapılar nedeniyle düşük yağış miktarlarında dahi büyük sıkıntılar çeken Gölmarmara halkı, MASKİ bünyesinde hayata geçirilen projenin tamamlanmasıyla rahat bir nefes alacak. İlçenin tamamıyla modern ve sağlıklı yağmursuyu sistemine kavuşmasıyla birlikte, esnaf ve vatandaşa mağduriyet yaşatan cadde ve sokaklardaki su taşkın manzaraları da tarihe karışacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum