Gençler sizler zalimlere dur diyeceksiniz

Manisa İl Müftülüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolaysıyla Manisa il geneli liseler arası milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini ezbere okuma yarışması düzenlendi.

Gençler sizler zalimlere dur diyeceksiniz
22 Mart 2019 - 19:24

 Şehzadeler Bedesten Salonunda gerçekleşen yarışmaya Manisa Vali Yardımcısı Abdullah Etil, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, ilçe müftüleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.  17 ilçenin birincileri sahneye çıkarak milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini ezbere okudu. 

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, yarışmaya katık sağlayan herkes e teşekkür etti.  Gençlerin bu yarışma ile çok önemli mesajlar verdiğini kaydeden Müftü Cihan, “bizden umudunuzu kesmeyin. Biz gelecek vaat ediyoruz, bizi destekleyin. Önümüzde engel olmayın, arkamızdan bize destek olun mesajını verdiler.  Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan performanslar sergilediler. Başarıların devamını diliyorum. Bu vesileyle Çanakkale’yi görmeden, Çanakkale harbine iştirak etmeden Çanakkale şiirini yazan merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, minnetle şükranla anıyorum. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi. 

“Çanakkale’yi kurtarıyoruz başka taraftan geliyorlar” diyen Cihan, sözlerini şöyle sürdürdü: “O tarafı takip etmeye çalışıyoruz, başka noktadan geliyorlar. Şunu ifade edelim. Bu dünyada Müslüman olarak yaşamak zor. Bu dünyada bu asil milletin mensubu olarak yaşamak zor. Dolaysıyla biz bu zoru başarmak zorundayız ve bununla mükellefiz. İslam dünyası olarak, Türk dünyası olarak da bütün beklentilerin, bütün gözlerin bizim üzerimizde olduğunu hatırlayalım. Kıymetli genç kardeşlerim gelecekte yükünüz daha ağır olacak. Daha çok çalışıp daha önemli mevkilerde daha güçlü performansla Çanakkale’de ecdadımızın dur dediği gibi bu zalimlere dur demeye siz devam edeceksiniz. Bunu da başaracaksınız Allah’ın izniyle.” 

1. Salihli Sakine Evren Anadolu Lisesi’nden Melih Kemaloğlu 95.80 puanla,  2. Gediz Anadolu Lisesi’nden Ceyda Dirin 94.40 puanla  3. Selendi Anadolu Lisesi’nden Edanur Topbaş 89,6 puanla oldu.  Birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın hediye edildi. Dereceye girenlere ödülleri Manisa Vali Yardımcısı Abdullah Etil takdim etti. yarışmanın sonunda Çanakkale çorbası ikram edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum