DONATIMSPOR BAŞKANI TANER KESTANECİ  "LİGİMİZ ER YA DA GEÇ SAHADA VE TERTEMİZ BİTSİN"

Manisa Süper Amatör Küme takımlarından Donatımspor Başkanı Taner Kestaneci, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tüm ve süper amatör ligin er ya da geç sahada oynanarak tertemiz şekilde bitirilmesini arzuladıklarını ifade etti.  

 DONATIMSPOR BAŞKANI TANER KESTANECİ  "LİGİMİZ ER YA DA GEÇ SAHADA VE TERTEMİZ BİTSİN"
17 Mayıs 2020 - 22:03

Manisa Süper Amatör Küme takımlarından Donatımspor Başkanı Taner Kestaneci, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tüm ve süper amatör ligin er ya da geç sahada oynanarak tertemiz şekilde bitirilmesini arzuladıklarını ifade etti.
 
Manisa süper amatör kümede mücadele eden Donatımspor Kulübü Başkanı Taner Kestaneci, tüm dünya ile birlikte virüs ile karşı karşıya kaldığımız ifade ederek, bu zorlu günleri de inşallah birlikte aşılacağını.
kimsenin bu virüsten etkilenmesini istemediklerini kaydetti.
 
 LİGLERİN OYNANMASINI İSTİYORUZ
 
Haziran ayı başlarında antrenmanlara başlamayı planladıklarını kaydeden Başkan Taner Kestaneci, "Takımımızdaki tüm sporculara bu şekilde haber verdik. Haziran ayı başında antrenmanlarımıza başlayacağız. Bu bir nevi de bir sonraki sezona hazırlığımızda olmuş olacak. " dedi.
 
ER YA DA GEÇ OYNAYALIM
Süper Lig'de başta olmak üzere bütün liglerde bu maçlar oynanıyorsa Süper Amatör ‘de de oynanabileceğini vurgulayan Taner Kestaneci, "Şöyle bir avantajı var. Süper Ligdeki,  TFF 1. Lig'deki takımlar  Erzurum'a gidiyor, Antalya  Rize'ye gidiyor veya Trabzon'a gidiyor. Onların seyahatleri, yan yana kalma süreleri çok daha fazla. Bizde böyle bir şey yok. Onların seyircisi daha fazla. Bizde Seyirci çok az.  Maçları oynadığımız statlarda, mesela 8 Eylül'de bir maçımız oluyor insanlar bu virüs olmadan da bir kaç metre aralaya duruyorlardı zaten. Zaten bizim statlar dolmuyor ki. Onun için bizim liglerde tedbir alma ve ligin oynanması, süper lige ve diğer liglere göre daha kolay . Genç yaştaki sporcular korona virüsü hissetmeden atlattığını ve bu yaştakilerde çok  büyük risk olmadığı kanısındayım. " diye konuştu.
 
Donatımspor Kulübü Başkanı Kestaneci, "Süper amatörde ligler muhtemelen Ağustos ayında BAL'dan 1-2 hata sonra başlayacak. O zamana kadar inşallah bu virüs te yok olur. Biz liglerin er ya da geç oynatılmasını istiyoruz. Her takımın da sahaya çıkarak ligin adilane tamamlanmasını istiyoruz. ”dedi.
 
ÇOK ÜZGÜNÜZ
Kestaneci ”Maalesef bazı takımlar sahaya çıkmak ve oynamak istemiyor. Bu konuda Karaköyspor Fk Başkanı Osman Yıldırım’ın beyanatını çok talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Bu konuda çok üzgünüz. Bizim  kimse ile sıkıntımız yok. Ancak merak ediyorum Ligde iddiası olsa yine aynı mı düşünceye mi sahip olacaklardı? Bizce Bu karar gözden geçirilmeli ve lig oynanırsa Karaköyspor Fk’da sahaya çıkıp maçı oynamalı. Galip gelir mağlup olur o ayrı. En azından adilane olur ve soru işaretlerine yer kalmaz, herşey sahada biter. Bakın Kırkağaç, Ahmetli, Gördes, Alaşehir’den,1975 Maltaspor  …  Sahaya çıkmam demiyor ve böyle bir demeç vermiyor.
Biz şuan Bieksper Hacırahmanlı’nın yerinde olsak rakibimizin sahaya çıkmasını ve şampiyonluğa şüphe getirmemisini rica ederdik. Bu konunun  da sonuna kadar takipçisi olacağız. ”dedi.
 
 
HER TAKIM İÇİN AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ
Başkan Kestaneci” Biz ligde ya 3. Ya da 4.olacağız Öyle ya da böyle play-off oynayacağız.
Manisa Süper Amatör Küme ‘de son maçlar zirve açsından çok önemli.
Bize belki de size mi düştü başka takımların avukatlığını yapmak sorusu sorulabilir.
Ancak, şampiyonluk belki bugün Ahmetli Belediyespor ve Bieksper Hacırahmanlıspor’u bağlıyor. Karaköyspor Fk ‘nın açıklaması ile Ahmetli Belediyespor için şampiyonluk iddiası da kalmamış oluyor. Ahmetli'deki futbolcular da bu işten ekmek yiyorlar.  O futbolcuların hakkı varsa hepimiz o çocukların hakkını savunmamız lazım değil mi?
Eğer bu konu Kırkağaç’ı,1975 Maltaspor’u, Gördes Belediyespor’u kısaca ligdeki tüm takımları bağlamış olsa idi, yine aynı düşüncede sahip olacaktık. Benim için karakter, hak çok önemli. Tüm takımların sahaya çıkarak liglerin adilane ve tertemiz şekilde tamamlanmasından yanayız. Ve sadece oynanan futbolun konuşulmasını arzu ediyoruz..
Bu şekilde kim şampiyon olursa olsun herkes tebrik etmeye hazır.” dedi
 
ASKF PLAY-OFFU DEĞİŞTİRDİ
 
Başkan Kestaneci ”Manisa süper amatör ligde bu sezon normalde birinci direk çıkacaktı, ikinci play-off oynayacaktı. Ama Manisa ASKF ligin heyecanı olsun ve ligden kopuşları önlemek için ilk 5 teklifini yaptı.
 
Donatımspor’ da bir futbolcu hastalanmış olsa hastalık bana geçmeyecek mi ?
Zaten sporcularımızın maddi ve manevi olarak yanındayız. Herkesten daha fazla onları düşünüyoruz. Ama birşeylerin arkasına sığınmaya gerek yok. Maçların oynanmasından ve sonucun sahada belirlenmesinden yanayız.  Ancak, Tff son olarak ne derse de ona evet deriz.” dedi.
 
Başkan Taner Kestaneci, inşallah ülkemizin ve dünyanın bu korana virüs belasından en kısa sürede kurtulacağını, herkese sağlıklı günler dileyerek bu zorlu günleri de millet olarak  birlikte aşacağımıza inancının tam olduğunu ifade ederek  sözlerini tamamladı.
Muharrem KAZER
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum