Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, "Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümünde; ileri görüşlülüğü, cesareti, ulusların kaderini değiştirecek kararlı adımları ve dünyaya örnek liderliğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve özlemle anıyoruz" dedi.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
28 Ekim 2019 - 18:04

Başkan Bilgin, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Bizler, Cumhuriyetin emanetçileriyiz. Emanetimize güçlü bir şekilde sahip çıkıyoruz. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden cumhuriyetimizin ilelebet bekçileriyiz" diye konuştu.

Başkan Bilgin, mesajında şunları kaydetti; Cumhuriyet, Anadolu insanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir.

Tarihi boyunca büyük kahramanlıklar gösteren Türk milletinin kendi vatanı üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için attığımız adımların en önemlisidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, ilçemiz Saruhanlı’da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu ülke için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum. Saruhanlılı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum