ÇELİK "BİZ, SEÇİM VAR DİYE SOKAĞA ÇIKAN ADAM DEĞİLİZ"

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik “Biz, seçim var diye, 1,5 aydır sokağa çıkan adam değiliz.

ÇELİK "BİZ, SEÇİM VAR DİYE SOKAĞA ÇIKAN ADAM DEĞİLİZ"
22 Mart 2019 - 19:17

 Siyasi hayatın içerisinde olduğum günden beri bu şehrin sokaklarını karış karış gezen, insanlarına hizmet edebilmek için gençliğini, aşkını, heyecanını, tüm enerjisini harcayan bir adamım. Hamdolsun bunun neticesinde de kamuoyu yoklamalarında da, gittiğimiz yerlerde de büyük bir teveccüh ile karşılaşıyoruz” diye konuştu.

Şehzadeler halkının ‘Gönüllerin Başkanı’ olarak andığı Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Sancaklı Yörükler Derneği ziyaretinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

“BİR TAS SICAK ÇORBANIN NE MANAYA GELDİĞİNİ BİLEN BİLİR”

Şehzadeler Belediyesi’nin bir hizmeti olan İkram Çeşmelerini küçümseyenler olduğunu kaydeden Başkan Çelik şöyle konuştu; “İkram Çeşmelerini biz özellikle işçi servislerinin olduğu yere kurduk. Çünkü organize sanayideki fabrikalarda çalışan işçi kardeşlerimiz var. 5 yıl önce seçimde onları ziyaret ettiğimde görmüştüm. Soğuk günlerde titreye titreye, yarı uykulu geliyorlar, köşedeki simitçiden bir simit alıp işçi servisine binip işlerine gidiyorlar. Yolda servis içinde, o simidi yiyerek kahvaltılarını ediyorlar. O zaman düşünmüştüm, bu kardeşlerimiz için ne yapabilirim diye. Şimdi aynı kardeşlerim simidini alıp, yanına da bir bardak sıcak çorbasını alarak içini ısıtıp işine gidiyor. Camiden çıkan cemaatten, okula giden öğrencisine kadar 4 bin 500 kişi bu çorbadan istifade ediyor. Birileri bunu kınayabilir, birileri bunu gereksiz görebilir ama bir tas sıcak çorbanın ne manaya geldiğini bilen bilir. O çorbadan içen bir kişini duası kabul olsa, bir kişi Allah razı olsun dese bizim hizmetlerimizin önü su gibi açılır, bu şehre bereket olarak yansır.”

“ÖYLE 1,5 AY ÇALIŞIP DA…”

Gönüllere girmenin; hizmetle, samimiyetle, halkla birlikte olup herkesi kucaklamakla olduğunu ifade eden Başkan Çelik “Biz 5 yılda hamdolsun bunu başardık. Bugün de işte bu nedenle çok rahat bir seçim kampanyası yapıyoruz. Biz halkımızla iyi günde, kötü günde hep beraberdik. Birlikte sevindik, birlikte üzüldük. Biz seçim var diye 1,5 aydır sokağa çıkan adam değiliz. Siyasi hayatın içerisinde olduğum günden beri bu şehrin sokaklarını karış karış gezen, bu şehrin insanlarına hizmet edebilmek için gençliğini, aşkını, heyecanını bütün enerjisini harcamış bir adamım. Öyle 1,5 ay çalışıp da iki tane manipüle anket yayınlayarak belli oranlara ulaşılmıyor. Biz bir ömür verdik, biz gönül verdik, biz sevdamızı verdik. Hamdolsun bunun neticesinde de kamuoyu yoklamalarında da, gittiğimiz yerlerde de büyük bir teveccüh ile karşılaşıyoruz.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum