CBÜ Erasmus ve Mevlana değişim programları ile dünyaya açılıyor

07 Ağustos 2018 - 12:45

Üniversitelerin, küreselleşen dünyada fonksiyonlarını uluslararası standart ve kalitede yapabilmesi için uluslararasılaşması gerektiği bilinciyle hareket eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi; İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya gibi 25 Avrupa ülkesinde bulunan 85 üniversite ile Erasmus; Malezya, Meksika, Brezilya gibi 18 ülkedeki 31 üniversite ile imzaladığı Mevlana değişim programı anlaşmaları çerçevesinde öğrencilerini uluslararası alanda eğitim almaya yönlendiriyor.

Bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamak, sorgulayan ve çözümleyen gençler yetiştirmek amacıyla eğitim, araştırma ve topluma yönelik faaliyetlerine uluslararası, kültürlerarası ve küresel boyut kazandıran Manisa Celal Bayar Üniversitesinin uluslararası alanda yaptığı ikili iş birliği sayısı da 29’a yükseldi.

Değişim programları ile öğrencilerine yurt dışında okuma imkânı sağladıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Dünyanın küçük bir köy haline geldiği günümüzde uluslararasılaşmayı önemsiyoruz. Üniversite olarak uluslararası dolaşımı değişim programları ile sağlıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com