Büyükşehirden Katılımcı Belediyecilik

Manisa il genelinde verdiği hizmetlerle Türkiye’ye örnek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor

05 Şubat 2016 - 17:45
Manisa il genelinde verdiği hizmetlerle Türkiye’ye örnek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Gördes Çözüm Merkezi personeli Gördes’in Şeyhyayla Mahallesinin kadın sakinleri ile buluştu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların belediye hizmetlerinden memnuniyetini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Gördes Çözüm Merkezi çalışanları, Şeyhyayla Mahallesinin kadın sakinleri ile bir araya gelerek Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Gördes’teki Gıda Bankası, MABEM, alt ve üst yapı projeleri ile birlikte mahalleye yapılan çok amaçlı düğün salonu hakkında bilgiler veren Çözüm Merkezi çalışanları, vatandaşların; dilek, öneri ve şikayetlerini de aldı.
‘EN ÜCRA MAHALLEYE KADAR GİDECEĞİZ’
Manisa’nın en ücra köşesindeki mahalleye kadar herkese hizmetlerini ulaştıracaklarını ve yerinden hizmet vereceklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz, vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerle Türkiye’ye örnek oluyor. 17 ilçede kurduğumuz Çözüm merkezlerimiz sayesinde vatandaşlarımızın dilek, öneri ve şikayetlerini alıyoruz ve ivedi olarak çözüme kavuşturuyoruz. Bununla da kalmayıp vatandaşlarımızın evlerine kadar giderek hem hizmetlerimizi anlatıyor hem de onları dinliyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda tüm vatandaşlarımıza ulaşarak hizmetlerimizden yararlanması amacıyla her geçen gün çalışmalarımızı geliştirerek yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
MUHTARDAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi çalışanlarının mahallelerine kadar gelerek bilgilendirme yapmasından ve istekleri almasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Gördes’in Şeyhyayla Mahallesi Muhtarı Ali İltemir, “Bugün, mahalle halkımız ile Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bir araya gelerek mahallemizin sorunlarını konuştu. Mahallemizin kadın sakinlerinin isteklerini dinleyen ve Gördes’e sunulan hizmetleri anlatan Çözüm Merkezi çalışanlarına çok teşekkür ederim. Her zaman yanımızda olan ve isteklerimizi geri çevirmeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim” diye konuştu.
ÇİFTÇİLİK HARİCİNDE MESLEK EDİNMEK İSTİYORLAR
Mahallerine geldiği için Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür eden kadınlar ise çiftçilik haricinde bir meslek edinmek istediklerini söylediler. Gördes’in meşhur halısını tekrardan dokumak istediklerini söyleyen kadınlar, mahallerine kurs açılması konusunda taleplerini ilettiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum