Büyük Önder Atatürk'ü Özlemle ve Minnetle Andık

Kurtuluş mücadelemizin başkomutanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı İlçemizde düzenlenen törenle anıldı.

Büyük Önder Atatürk'ü Özlemle ve Minnetle Andık
10 Kasım 2018 - 16:47


Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında düzenlenen törende, Atatürk anıtına çelenkler sunulurken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği 09.05'te saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezi konferans salonuna geçilirken burada düzenlenen etkinliklerle tören devam etti. Anma töreninde öğrenciler tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okunup çeşitli etkinlikler yapıldı.

Törene İlçemiz Kaymakamı Abdullah Uçgun'un yanı sıra Belediye Başkanı Ali Uçak, Garnizon Komutanı Ulş.Alb. Ali İsmail Elalmış, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Tahsin Kahraman, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Alaşehir Kaymakamlığı olarak Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum