Burası Cizre değil, Manisa!

MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi içerisinde aylardır süren kazı çalışmalarının ardından ortaya çıkan manzara Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilçeleri aratmıyor. 550 kapasitelik hastane içerisinde hasta ve hasta yakınları yürümekte zorluk çekerken, hasta yakınları özellikle hastalar için tehlike oluşturan kazı çalışmaların tamamlanması noktasında hızlanmasını istedi.

17 Şubat 2016 - 09:11

Manisa’da Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından hastanenin elektrik kablolarının yer altına alınması ve doğalgaz döşemek için çalışma başlattı. Yaklaşık olarak bir ay önce başlatılan elektrik kablosu ve doğalgaz çalışması bir türlü tamamlanmadı. Hastane bahçesinin koordineli bir şekilde kazılarak gerekli elektrik ve doğalgaz borularının döşenmesi yapılmadığı için, kazı çalışması yapılan bölgeler demir bariyerle kapatıldı.

HASTALAR TEHLİKEDE

Hastane bahçesinin orta yerinin kapatan demir bariyerler hasta yakınlarının tepkisine neden oldu. 550 kapasitelik hastane içerisinde hasta ve hasta yakınları yürümekte zorluk çekerken, yer yer hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı dev çukurlar, özellikle ruh sağlığı yerinde olmayan hastalar için büyük tehlike oluşturuyor.

1 AY DAHA SÜRECEK

Hastane bahçesinde hal böyle iken manzara son günlerde terör örgütü PKK tarafından açılan hendeklerle hayatın felç olduğu Doğu ve Güneydoğu’daki bazı ilçeleri anımsattı. Hasta yakınları özellikle hastanede yatan hastaları için tehlike saçan kazı çalışmalarının biran önce hızlanarak, tamamlanmasını istedi. Öte yandan Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi yetkilileri çalışmaları Şubat ayının sonuna kadar tamamlanmasını sağlayacaklarını belirtti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Erdal KARAYILAN
  4 yıl önce
  Yaptığım yorumu yayınlama yürekliliğini göstereceğinizi umut ederek yazıyorum. Gelen 2-3 fotoğrafı referans alıp masa başında haber yapmayı gerçek habercilikle karıştırmayın. Keşke gelip hastane idarecileri ya da bizlerle görüşseydiniz Eğer görüşseydiniz ne kadar gerekli bir çalışma olduğunu, ne kadar çalışan ve hasta güvenliğine dikkat ettiğimizi görürdünüz. Kazılan yerlerin Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesinden alınan bariyerlerle kapalı olduğunu ve çalışma esnasında gerekli tedbirler alınarak açıldığını ve başlanıldığından bu yana herhangi bir kazaya ve mağduriyete sebep verilmediğini görebilirdiniz. Yapılan alt yapı çalışmalarıyla ne kadar tasarruf sağlandığını da öğrenebilirdiniz. Gelseydiniz şu anda mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan ekibime fedakarlıklarından dolayı teşekkür ederdiniz. Ama gelmediniz, sormadınız, öğrenmediniz ve bu haberi yaptınız.Hayatta iyi şeyler kolay elde edilmiyor bunu bildiğinizi düşünüyorum. Sonucunun çok ama çok iyi olacağını biliyoruz Hastanemize, Manisamıza ve ülkemize değer kattığımızı düşünüyoruz. Erdal KARAYILAN Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Teknik Ekip Sorumlusu
 • Erdal KARAYILAN
  4 yıl önce
  Kazılan yerlerin Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesinden alınan bariyerlerle kapalı olduğunu ve çalışma esnasında gerekli tedbirler alınarak açıldığını ve başlanıldığından bu yana herhangi bir kazaya ve mağduriyete sebep verilmediğini görebilirdiniz. Yapılan alt yapı çalışmalarıyla ne kadar tasarruf sağlandığını da öğrenebilirdiniz.
www.manisagundemi.com