Bu lokantacı, insanlık ölmemiş dedirtti

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde 20 yıldır hizmet veren Şafak Lokantası’nın işletme sahibi Ayhan Aksu, maddi durumu olmayan vatandaşlar için örnek bir proje hayata geçirdi.

26 Nisan 2019 - 18:23 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 20:26

İşletme sahibi Ayhan Aksu, yemek yemek isteyen fakat parası olmayan vatandaşları da lokantadan boş çevirmiyor. Bununla da yetinmeyen Aksu, lokantasına astığı ‘Açsanız ve Paranız yoksa Çekinmeden Söyleyin Yolunuz Düşer ödersiniz ya da insanlık ölmemiş dersiniz. Bizden yana Helaldir’ yazısı ile bunu tüm vatandaşa duyurdu.

‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten lokantadan günde onlarca ihtiyaç sahibi faydalanıyor. İşletme sahibi Ayhan Aksu, “Parası olan müşteri ile parası olmayan müşterilerini kesinlikle ayırmadıklarını kaydeden Aksu, "Manisa’nın mahallerinden vatandaşlarımızı yemek yemek isteyip de maddi durumlarından dolayı yemek yiyemediklerini gördük. Tüm personel aramızda toplanarak, görüşme yaptık. Çok güzel bir şey. İhtiyaç sahipleri buraya gelip ücretsiz yemek yiyor, hayır dualarını alıyoruz. Oturuyorlar Ana yemekleri, tatlıları ve yanında çaylarını da içiyorlar. Memnun kalıyorlar. Kendilerinin hayır dualarını alıp buradan yolcu ediyoruz" diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • s.meric
    9 ay önce
    Allah gonlunuze gore versin kardesim sizin gibi kardeslere bu ulkenin ihtiyaci var insanlik adina sizlerle gurur duydum islerinizde basarilar dileriml
www.manisagundemi.com