BİEKSPER HACIRAHMANLISPOR "ŞAMPİYONLUĞA GÖLGE DÜŞÜRÜLMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYİZ""

Süper amatör kümede lider Bieksper Hacırahmanlıspor Karaköyspor Fk 'nın maça çıkmaması ile ve gündemdeki soru ve sorunlara dair basın açıklamasında bulundu.

BİEKSPER HACIRAHMANLISPOR "ŞAMPİYONLUĞA GÖLGE DÜŞÜRÜLMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYİZ""
18 Mayıs 2020 - 16:39

Süper amatör kümede lider Bieksper Hacırahmanlıspor  Karaköyspor Fk 'nın maça  çıkmaması ile ve gündemdeki soru ve sorunlara dair basın açıklamasında bulundu

Açıklama aynen  şöyle,
"Takımımızı hedef alan açıklamalara istinaden basın açıklamamızdır:
Değerli futbol ailemiz; Bieksper Hacırahmanlıspor olarak bizim tercihimiz Karaköy FK'nın maça çıkmaması yönünde değildir. Camialara olan saygımız vardır. Sağlık risklerinden dolayı Karaköy camiasının şuanki kararına da, bundan sonra karar değiştirip maça çıkma kararı almasına da kesinlikle saygı duyarız. Biz kararın ne olduğuna değil, rakibimizin camiasına saygı duyuyoruz.
Bir soru sormak isteriz, bu gündemi meşgul edip kulübümüzü tartışma ortamına çekmek isteyenlerin, bütün sezon boyunca Ahmetli Belediyespor'u çalıştıran ve başarıda en aktif rol oynayan takımın başındaki hocayı tam play off öncesi transfer ederek rakibi zayıflatmaya ve güç dengelerini bozmaya yönelik icraat durumu etik ve doğru mudur?
Bunun bir etik kuralı yok mudur? Ahmetli yönetimi, hocanın gidişinden haberi olmadığını deklare etti. Amaç etiklikse eğer, temiz lig ise eğer hani nerde temizlik? Bize göre etiklik, Ahmetli ile konuşulup dostane bir şekilde görüşmeler yapmaktır. Eğer hesapta, "Ahmetli'nin hocasını aldık, biraz canlarını yaktık, dur şimdi azcık onların hakkını savunuyormuş gibi görünüp günahımızı azcık hafifletelim" niyeti varsa, bu niyetin 70 yıllık Manisa'nın en eski spor kulübü üzerinden yapılmamasını tavsiye ederiz, çünkü bu durum yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan farksız bir durumdur. Öte yandan bize karşı çatır çatır oynayan (ki oynaması normaldi) Çobanisa, Ahmetli maçına çıkmadı, o zaman neden savunmadınız Hacırahmanlı'nın hakkını?
Çobanisa, Ahmetli maçına çıksaydı belki puan alacaktı ve bizde şuan sampiyon olmuş olacaktık. O zaman korona da yoktu, Ahmetli'nin rakibi maça çıkmayınca "lig temiz" Karaköy "sağlık koşulları elverişli değil" dediğinde mi lig kirli oluyor? Bu ne yaman çelişki?
Biz Ahmetli'nin yerinde olduk ve bunu zaten yaşadık, Çobanisa bize karşı oynadı ve puan aldı, rakibimiz Ahmetli maçına ise çıkmadı, bu durum da bizim Çobanisa'yı kınadığımızı gördünüz mü? Yapmadık, çünkü ona da saygı duyduk.
Ayrıca "Karaköy'ün kararı değil" iddiasında bulunuluyor. Başka kulüplerin ve Karaköy'ün iç meseleleri bu iddiaları ortaya atanları neden bu kadar ilgilendiriyor? Aynı enerjiyi kendi kulüplerine de vermelerini tavsiye ederiz. Son olarak, biz Ahmetli'nin durumunda olsak tabiki de üzülürüz ve böyle olmasını tercih etmeyiz ama şöyle de bir durum var, Ahmetli Belediyespor'un yöneticileri yok mu? Bu duruma onlar kendileri cevap vermezler mi? Onların adına bu durumun direk muhattabı olmadan o camia adına savunmaya geçmek de , "bak sen işini yapamıyorsun, dur bak ben senin yerine senin hakkını savunayım" demek değil midir? Evet üstüne basa basa söylüyoruz, kendi kulübümüz adına bu durum Ahmetli Belediyespor'un az da olsa matematiksel olarak tamamen bitmeyen şampiyonluk ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor fakat karşı taraf bugün dünyaca kabul görmüş en mücbir sebebi ortaya koyarak sağlık koşullarının elverişli olmadığını belirtmiş, "keyfen çıkmıyorum" dememiş, bu duruma saygı duymaktan başka ne yapabiliriz, sadece fikrimizi söyleyebiliriz, onlar adına varsayımlarda bulunamayız veya hüküm kılamayız.
Şu bilinmelidir ki Hacırahmanlısporumuz, en başından inandığımız gibi son düdükle birlikte doğrudan şampiyon olacaktır. Sonuna kadar bu şampiyonluğu hak ettik. Bu alın teri ve emeğimize kimsenin gölge düşürmesine de asla müsaade etmeyiz!"ifadelerine yer verildi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum