BELEDİYEYİ KAYBETMİŞTİ ADI İLÇE BAŞKANLIĞINDA GEÇİYOR

31 Mart seçimlerinde AK Parti Manisa Saruhanlı belediye başkan adayı olan Burhan Tezcan, CHP'li rakibi Zeki Bilgin'e koltuğu kaptırmıştı. Şimdi İlçe başkanlığı için ismi ön planda.

BELEDİYEYİ KAYBETMİŞTİ ADI İLÇE BAŞKANLIĞINDA GEÇİYOR
11 Aralık 2019 - 11:04 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 11:23

Aradan geçen 8 ayın ardından AK Parti'de geçtiğimiz günlerde il ve ilçe başkanlıkları seçimleri için kongre kararı alındı.
AK Parti Saruhanlı ilçe başkanı Ahmet Gökmen'in istifasının istenmesi üzerine Saruhanlı'da ilçe başkanının kimin olacağı merak konusu oldu.

Saruhanlı AK Parti ilçe başkanlığı için talep fazla

Adaylar arasında yaklaşık 2 yıl Saruhanlı Belediyesinden çalışmadan maaş aldığı gündeme gelen İbrahim Kayalar'ın, Aydoğan Okur, Nihat İmran, Cevat Gökçen, Burhan Tezcan, Alp Serdar Tuğsal'da isimlerinin geçtiği öğrenildi.
Bu arada Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Burhan Tezcan'ın da Ak Parti ilçe başkanlığına gelmek istediği kulislerde konuşuluyor. Tezcan'ın hizmet etmenin makamı olmaz diyerek partisine ve Saruhanlı'ya hizmet etmek istediği öğrenildi.

31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı (CHP) adayı Zeki Bilgin 20 bin 659 oy almış Cumhur İttifakı (AK Parti) adayı Burhan Tezcan 15 Bin 637 oy almıştı.


Burhan Tezcan Kimdir?
Burhan Tezcan, 03 Ağustos 1966 Saruhanlı doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Saruhanlı 'da tamamladı. 1989 yılında Saruhanlı 'da ticaret hayatına başladı. Halen beyaz eşya bayiliği inşaat ve zeytinyağı üretimi ve İhracatı yapmaktadır.
Evli ve 2 çocuk babası olan Tezcan, 2001 yılında AK Parti'de Kurucu İlçe Başkanlığı yaptı. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde Milletvekili Adaylığı yaptı. 2004 yerel seçimlerinde İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildi. Bir dönem bu görevi yaptıktan sonra 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir ve Saruhanlı Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmişti.
Burhan Tezcan, 2019'da yapılan AK Parti'den Saruhanlı Belediye Başkan Adayı olmuştu.

AK Saruhanlı adlı sosyan medya hesabından da Burhan Tezcan'a övgü paylaşımı yapılıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum