Başkent'te Kula Rüzgarı Esti

Kula Belediyesi’nin Ankara’da 4 gün boyunca 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri fuarında açtığı stantla büyük ilgi gördü. Fuarın kapanış gününde etkinliğe Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuk oldu.

Başkent'te Kula Rüzgarı Esti
02 Aralık 2019 - 12:06

 

Ege İlleri vakıf ve derneklerinin oluşturduğu EGEM Platformunca düzenlenen "12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Ankara ANFA Altınpark Fuar Alanı'nda 4 gün boyunca sürdü. Tanıtım günlerinde açılan stantları Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, Manisa Milletvekilleri Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Ak Parti Milletvekilleri İsmail Bilen, Tamer Akkal, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu  ve çok sayıda bürokrat ile vatandaşlar ziyaret etti. Kula Kaymakamı Kemal Duru ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un ağırladığı ziyaretçilere Kula’nın meşhur ev ekmeği, Kula Helvası, Kula Leblebisi, Kula Maden Suyu ikram edildi.

 

Kula Belediyesi’nin de katıldığı fuarda başkentte yaşayan egelilerin yoğun ilgi gösterdiği Kula standı, siyasilerin de ilgisini çekti. Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başta olmak üzere Manisa milletvekilleri ve birçok bürokratın ziyaret ettiği stantta Kula’nın turizm potansiyeli, tarihi, kültürel ve doğal güzelllikleri son dönemde tarihi Kula Evleri’nin restorasyon çalışmaları “Kula Jeoparkı’nı Keşfet Projesi” ile atılan turizm atağı, son dönemde turizm hareketliliğinin Kula ve Manisa’ya önemli bir hareket getirdiği vurgulandı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum