Başkan Ergün'den Kıranşeyh'e 'hayırlı olsun' ziyareti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Köprübaşı'nda hayata geçirilen yatırımların açılışlarını gerçekleştirmek ve incelemek amacıyla ilçeye ziyaret düzenledi....

Başkan Ergün'den Kıranşeyh'e 'hayırlı olsun' ziyareti
09 Mart 2018 - 17:48 - Güncelleme: 09 Mart 2018 - 17:48

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Köprübaşı'nda hayata geçirilen yatırımların açılışlarını gerçekleştirmek ve incelemek amacıyla ilçeye ziyaret düzenledi. Başkan Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 101 Mahalle Projesi ile altyapısı yenilenen Kıranşeyh Mahallesine de giderek yatırımların hayırlı olmasını diledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,Manisa'nın 17 ilçesinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek ve açılışlarını yapmak amacıyla ilçe programlarını sürdürüyor. Bu amaçla Başkan Ergün, Köprübaşı ilçesine düzenlenen program kapsamında Kıranşeyh Mahallesini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ergün'e; Köprübaşı Kaymakam Vekili Volkan Hülür, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Özkan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Astsubay İsa Ateş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, daire başkanları ve şube müdürleri eşlik etti. Kıranşeyh Mahalle Muhtarı Veysel Uyan ve mahalle sakinleri tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Ergün, Cuma namazının ardından mahalle sakinleri tarafından düzenlenen hayır yemeğine katıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 101 Mahalle Projesi kapsamında altyapısı yenilenen mahallede incelemelerde bulunan Başkan Ergün, vatandaşlarla da sohbet ederek hizmetleri anlattı.Öncelikle söz alarak konuşma yapan Muhtar Veysel Uyan, "Mahallemizin ne eksiği varsa Büyükşehir ve MASKİ yaptı sağ olsun. Bu hizmetler, bizim için hayati bir öneme sahiptir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sayesinde mahallemiz hak ettiği hizmete kavuşmuştur. Başta başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese mahallem adına çok teşekkür ediyorum" diyerek hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade etti.
Afrin harekatında şehit olan askerlerimize rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Ergün, "Kıranşeyh Mahallemiz şanslı mahallelerimizden biri. 101 Mahalle Projesi ile mahallemizde 6 kilometrelik içme suyu ile 7 buçuk kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ederek mahallemizin altyapısını daha sağlıklı hale getirdik. Altyapı çalışmalarımızın ardından büyükşehir belediyemiz tarafından da mahallemizin üst yapısı yenilendi. Ayrıca siz değerli hemşehrilerimize daha sağlıklı, daha güvenli su içirebilmek adına içme suyu arıtma tesisimizi faaliyete aldık.Kurulduğunda bir masa sandalyesi dahi olmayan bir kurum olan MASKİ tarafından yapılan bu hizmet, gerçekten önemli bir altyapı yatırımıdır. 2017 yılı itibarı ile de 154 Mahalle Projemiz kapsamında 70 mahallemizin ihaleleri tamamlanarak, yapım çalışmaları devam etme noktasındadır. Köprübaşı ilçemize şimdiye kadar Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaklaşık 20 milyonluk bir yatırım yapıldı. 10 milyon TL'nin üzerinde de MASKİ tarafından bir yatırım söz konusu. Allah sağlık sıhhat verdiği müddetçe de 'hizmetin siyaseti olmaz' anlayışıyla 17 ilçemizin 1088 mahallesine olduğu gibi her noktaya eşit ve kesintisiz hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum