BAŞKAN ÇERÇİ PROJE ALANINI VALİ'YE GÖSTERDİ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Proje alanını Manisa Valisi Ahmet Deniz’e gösterdi. Yunusemre Belediyesi’nin yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Deniz, Başkan Çerçi ve ekibini kutladı.

BAŞKAN ÇERÇİ PROJE ALANINI VALİ'YE GÖSTERDİ
08 Aralık 2018 - 21:00

Yunusemre Belediyesi tarafından hazırlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi için çalışmalar başladı. Yuntdağı’nı besi hayvancılığının yeni adresi yapmayı hedefleyen Yunusemre Belediyesi, proje alanını Manisa Valisi Ahmet Deniz’e gösterdi, proje hakkında bilgi verdi. İnceleme gezisine Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Danışmanı Nihat Akyol, başkan yardımcıları, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

570 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULACAK

 

Bu projeye büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Besi hayvancılığının yeni adresi Yuntdağı olacak. Yayla ve Osmancalı mahalleleri sınırında yaklaşık 570 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilmesi planlanan projeyi hazırlarken; Türkiye’nin farklı bölgelerindeki benzer projeleri de inceledik. Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak ilgili heyete proje alanını gösterdik. Bu proje ile altyapı hizmetleri gerçekleştirilmiş ve çağımıza uygun bir hayvancılık bölgesi kurulmuş olacak” diye konuştu.

 

VALİ YATIRIMLARI YERİNDE GÖRDÜ

 

Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçirdiği Ortaköy Biyolojik Gölet ve Mesire Alanı’nı da gezen Vali Deniz ve beraberindekiler, Talu Ekolojik Süt Çiftliği, fosil ağaç alanında da incelemelerde bulundu. Yatırımlar hakkında Vali Deniz ve beraberindekileri bilgilendiren Belediye Başkanı Çerçi, 63 mahallenin bulunduğu Yuntdağı’nda özellikle kırsal kalkınma projeleriyle üreticinin yanında olduklarını söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum