BAŞKAN ÇERÇİ'DEN ALAŞEHİR ÇIKARMASI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Alaşehir’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Güne AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek başlayan Başkan Çerçi, İlçe Kaymakamı Osman Bilgin, Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’la bir araya geldi.

BAŞKAN ÇERÇİ'DEN ALAŞEHİR ÇIKARMASI
09 Şubat 2016 - 13:09 - Güncelleme: 09 Şubat 2016 - 17:40

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, İdris Avşar, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Arif Alkan, Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz’le bilirkte Alaşehir’de bir dizi temaslarda bulundu. Başkan Çerçi’nin ilk durağı AK Parti İlçe Başkanlığı oldu. Burada İlçe Başkanı Rıza Peker ve partililerle bir araya gelen Çerçi, partililere seslendi. Başkan Çerçi, parti ziyaretinin ardından Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin’le bir araya geldi.

“KENT MEYDANINI ÖNEMSİYORUZ”

Ağustos ayında göreve başlayan Kaymakam Bilgin’e hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Çerçi ise, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bir şehrin mutlaka kent meydanına sahip olması gerektiğini belirten Başkan Çerçi, bu konuda Yunusemre ilçesinde çalışmaların yapıldığını belirterek, “Yunusemre belediyesi olarak tüm ilçelerimizde olduğu gibi Alaşehir için de üzerimize düşenleri seve seve yerine  getiririz. Bilindiği üzere yaptığımız TOKİ Projesi Trükiye’nin ilk 4 projesinden biri. Biz 3 bin 500 konut olarak yola çıktık ancak 5 bin 500’ü bulduk. Niyet iyi olunca yolun açık oluyor. TOKİ’den söylenene göre iki yıl içerisinde bütün ihaleler bitecek. TOKİ alanımız bakir bir alan. Yeni bir şehir kuruluyor. Oradaki vatandaşlarımız da TOKİ projesini destekliyor. Onun dışında bir kentsel dönüşüm projemiz var. Onu da hayata geçireceğiz. İlçemizde kent meydanı noktasında bir sıkıntı var. Kentsel dönüşümle birlikte bu sorunu da çözeceğiz. Bildiğiniz üzere sayın cumhurbaşkanımızın da en önemsediği şeylerden birisi kent meydanlarıdır. Biz de bu noktada elimizden geleni yapacağız” dedi .

“MANİSA EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

Ziyaretinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür eden Kaymakam Osman Bilgin, “Manisa en güzelini hak ediyor. Biz de göreve başlayalı 6 ay oldu. Giresun’dan geldim. Herkes kendi ölçeğinde çalışacak ki Manisa ve ülkemiz kalkınacak. Dışarıdan oynanan oyunları hep birlikte görüyoruz. Bizim için hizmet önemlidir. Ben şimdi Alaşehirliyim. Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi şehirleşmedir” dedi.

 “BÜYÜKŞEHİRE ALIŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kaymakam Bilgin’in ardından Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ı ziyaret eden Başkan Çerçi, “2002’den Bu yana STK’larla iyi bir diyalog içerisindeyiz. Bu diyaloglarımız hiç kesilmedi. Sürekli görüşüyoruz. Büyükşehir konusunda bir karmaşa var. Hepimiz alışmaya çalışıyoruz” dedi. Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri burada görmek beni mutlu etti. Bu şekilde bütün ilçeleri gezmeniz güzel bir durum” şeklinde konuştu. 

ESNAF’TAN ÇERÇİ’YE BÜYÜK İLGİ

Protokol ziyaretlerini tamamlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Alaşehir esnafını da unutmadı. Belediye çıkışından itibaren esnafı ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Çerçi’ye, esnafın ilgisi büyük oldu.