Başkan Bilgin, Muhtarlar Gününü Kutladı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, "Muhtarlık yerel yönetimin en eski örneğini temsil eden ve devletin temelini oluşturan yapı taşıdır" dedi.

Başkan Bilgin, Muhtarlar Gününü Kutladı
25 Ekim 2019 - 09:39

Başkan Bilgin, "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla yayınladığı mesajında, Saruhanlı başta olmak üzere ülke genelindeki tüm muhtarların bu anlamlı gününü kutladığını belirtti.

Muhtarların görev yaptığı mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil ederek büyük ve önemli bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

"Muhtarlarımız, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol üstlenerek büyük sorumluluk gerektiren önemli bir görevi ifa etmektedir. Bu anlamda Saruhanlı Belediyesi olarak bizlerde ilçemizde talep ve ihtiyaçların tespiti ve vatandaşlarımıza hizmet sunma noktasında muhtarlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz. Öte yandan muhtarlık bürosu ihtiyacı bulunan muhtarlarımızın kimine yer tahsis ederek, kimine de prefabrik bürolar inşa ederek onların daha iyi, daha sağlıklı hizmet sunabilmesine imkân sağladık. Devlet ve Vatandaş arasında köprü vazifesini gören muhtarlarımızın hizmet standartlarını geliştirdik.

Bu duygu ve düşüncelerle hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi yerine getiren Muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunar, ilçemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü kutlar, bu anlamlı günün halkımıza ve görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını dilerim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum