Atıksu Arıtma Tesisleri 977 Bin Lira Enerji Teşviki Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğünün işlettiği atıksu arıtma tesisleri geçtiğimiz yıl içerisinde 977 bin TL’lik enerji teşvikinden yararlandı. Başarılı bir şekilde işletilen tesisler Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonu ile Manisa’nın geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olduğunu kanıtladı.

Atıksu Arıtma Tesisleri 977 Bin Lira Enerji Teşviki Aldı
08 Ocak 2020 - 10:34

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdüren Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinin işletmesini başarıyla sürdürüyor. İlçe belediyelerinden devraldığı tesisleri tam kapasite işleten MASKİ, 2010 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmelik kapsamında, çevre iznine sahip ve yıl içinde çevre cezası almayarak başarılı bir şekilde işletilen atıksu arıtma tesislerine verilen enerji teşvikinden bir kez daha faydalandı. Faaliyete aldığı tesislerin işletilmesiyle vatandaşa kaliteli ve sorunsuz hizmet sunan MASKİ, söz konusu mevzuatta istenilen niteliklere uygun olması dolayısıyla Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Salihli, Durasıllı, Gölmarmara, Kırkağaç, Karakurt, Şehzadeler, Karaoğlanlı, Kırkağaç, Kula, Salihli ve Saruhanlı Atıksu Arıtma Tesisleri için geçtiğimiz yıl içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan enerji teşviki aldı. Enerji teşviki, Manisa’nın geleceğine yapılan önemli bir katkı oldu.
“Sürdürülebilir bir çevre ve temiz bir Manisa”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 17 ilçede yaptığı yatırımların adeta Manisa’nın geleceğini inşa ettiğini belirterek, “Atıksu Arıtma Tesislerimiz, Avrupa Standartlarında evsel nitelikli atıksuların en iyi şekilde dönüşümünü sağlıyor. Yönetmelikte hükümleri yerine getirmemiz dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın atıksu arıtma tesisleri için bizlere sunmuş olduğu enerji teşvikinden faydalanmaya devam ediyoruz. Temiz bir gelecek inşa etme adına çevreyi korumaya devam eden tesislerimiz, gelen enerji teşviki sayesinde Manisa’mıza yeni yatırımlar yapabilmemize ve tasarrufta bulunmamıza imkan sağlıyor. Düzenli olarak enerji teşvikinden faydalanıyor olmamız, işimizi başarılı bir şekilde yaptığımıza işarettir. İşletim ve Avrupa Standartlarındaki arıtma kalitesiyle daha randımanlı hale getirdiğimiz tesislerimiz, İdaremiz ve Manisa için bir gurur kaynağıdır” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum