ATATÜRK ORTAOKULU YAZAR ÖZLEM YILDIZ'I AĞIRLADI

Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinden Türkçe öğretmeni Serap DEĞİRMENCİOĞLU, Okuyan Şehir Manisa proje kapsamında, kurduğu yeni yaşam kütüphanesindeki etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 

ATATÜRK ORTAOKULU YAZAR ÖZLEM YILDIZ'I AĞIRLADI
08 Nisan 2019 - 10:37

Akhisarlı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Çocuk Edebiyatı yazarı Özlem Yıldız’ı davet ederek öğrencilerine büyük bir anı ve heyecan yaşattı. Çocuklar, hayatlarında ilk defa okudukları bir kitabın yazarıyla tanışma fırsatı buldular. Bu buluşma ile öğrenciler büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Bu nedenle kütüphanelerinde drama faaliyetlerinde bulunan çocuklar, kapının açılmasıyla birdenbire “Acil ARH+ Cümleler Aranıyor” kitabının yazarı ile karşı karşıya geldiler. Öğrencilerin şaşkınlıkları yüzlerinden okunuyordu birkaç saniyelik duraklamadan sonra şaşkınlıkları bir kat daha arttı çünkü karşılarındaki kişinin çok sevdikleri hikayenin yazarı olduğunu fark eden öğrenciler bir anda çevresini sararak onu sevgi seline boğdu.

Akhisarlı yazar Özlem Yıldız, Okuyan Şehir Manisa projesi kapsamında okumanın önemi konulu söyleşisini yaparken, aralarda çocuk şiirleri ve şarkılarını çaldığı yan flüt eşliğinde öğrencilere müzik dinletisi gerçekleştirerek onlara unutulmaz anlar yaşattı. Söyleşinin sonunda soru cevap bölümü yer aldı, bu bölümde öğrenciler yazarın okumuş oldukları “Acil ARH+ Cümleler Aranıyor” kitabının kahramanları ile ilgili sorular sordular. Kitaptaki bazı bölümleri drama eşliğinde canlandırdılar. Öğrenciler bu güzel günün anısına Yaşam Kütüphanesinde yaptıkları taş boyama etkinliklerini yazara hediye ettiler.

Yazar Özlem YILDIZ; “ Memleketim Akhisar’ da söyleşi yapmak, çocukluğumla buluşmak, okuduğum okulların koridorlarını hatırlamak, ben olmama yardım eden kütüphanelere teşekkür etmek için bulunmaz bir fırsattı. Kitap kahramanlarımın sayfalardan firar ettiğini görmek de cabası….Bu buluşmayı organize eden Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Serap DEĞİRMECİOĞLU’ na, Okul Müdürü Fulya KUMBARACI’ ya ve “Acil Arh+ Cümleler aranıyor” kitabımın kahramanlarına yeniden hayat veren 5/D Sınıfı öğrencilerine sonsuz teşekkürler.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinden Türkçe öğretmeni Serap DEĞİRMENCİOĞLU, yazar Özlem Yıldız’a, 5/D sınıfı öğrencilerinin hayatlarına yaptığı küçük dokunuşla bir şey değişir, her şey değişir anlayışıyla büyük bir hayalin kapısını araladığı için öğrencilerin huzurunda kendisine şükranlarını sundu. Okul müdürü Fulya KUMBARACI, davetlerini kırmayıp kendilerine zaman ayırdığı için yazar Özlem YILDIZ’a teşekkürlerini iletti. Ayrıca hem yazarlık hem de musiki konusunda çaba ve çalışmalarını hayranlıkla ve beğeni ile karşıladığını dile getirdi. Atatürk Ortaokulu öğrencilerine hayatlarında unutamayacağı bir gün yaşattığı için ayrıca teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum