Reklamı Geç

Asgari ücret zammı belli oldu

2020 asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması dördüncü toplantının ardından geldi. Hükumet asgari ücret teklifini net 2 bin 324 TL olarak açıkladı. Bakan Selçuk'ın açıklamalarında yer alan bilgilere göre artış oranı yüzde 15,03 oldu. Peki, asgari ücret zam oranı sonrası AGİ ne kadar oldu?

Asgari ücret zammı belli oldu
26 Aralık 2019 - 17:15

zammı 2020 yılında bir işverenin çalışana ödeyeceği en düşük miktarı gösterdi. Geride bırakılan üç toplantıda işçi ve işveren sendikaları talepleri sunmuş ve hükumetin vereceği teklif beklenmeye başlanmıştı.26 Aralık 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun dördüncü toplantısı sonrasında bu teklif de netleşti.


ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından hükumet asgari ücret zammı için 2 bin 324 TL rakamını açıkladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İNŞALLAH JESTİ YAPARIZ

Geçtiğimiz günlerde komisyonun son toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan oldukça önemli bir açıklama geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, asgari ücretle ilgili kendisine yöneltilen soruya “Gelsin bakalım inşallah jesti yaparız” yanıtını verdi.

SENDİKALARIN ASGARİ ÜCRET 2020 TALEBİ

Pazarlık öncesi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 558 lira zam beklediklerini söyledi. Asgari ücretin belirlenmesine ilişkin devam eden görüşmelerde 3 sendikadan ortak açıklama gelmiş ve Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 2 bin 578 TL'den geri atmayacaklarını duyurmuşlardı.

AGİ NE KADAR OLDU?

Asgari geçim indirimi olan AGİ ise kişinin evli, bekar, çocuklu ve eşinin çalışıp çalışmama durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum