Alaşehir'in Su Kaynakları Artırılıyor

Alaşehir'in Su Kaynakları Artırılıyor
11 Temmuz 2020 - 13:07
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Alaşehir ilçe hizmet binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda yaz mevsimi ile birlikte ilçede yaşanan su sıkıntısına çözüm olacak projeler görüşülerek, önemli adımlar atıldı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Alaşehir ilçesine bir ziyarette bulundu. Ziyarette Başaran’a, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak ve İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Fevzi Demir eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Sorumlusu Himmet Güneş ve MASKİ İlçe Şefi Mustafa Korkusuz tarafından bir sunum da yapılan ziyarette, ilçedeki su kaynakları hakkında bilgi verildi.
“İlçe merkezine ek su kaynakları kazandırmak için gerekli değerlendirmeleri yaptık”
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, il genelinde su sıkıntısı yaşanmaması için çalıştıklarını belirterek, “Kurum olarak vatandaşlarımızın refahı için çalışıyoruz. Alaşehir ilçemizde de yaz mevsimi ile birlikte su tüketiminin ve bahçe sulamalarının artması nedeniyle su sıkıntısı yaşanmaya başladı. Yaptığımız incelemeler ve vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek bir çalışma programı oluşturduk. İlçe merkezine ek su kaynakları kazandırmak için gerekli değerlendirmeleri yaptık. Kısa bir süre içerisinde bu kaynakların da bağlantısını şebekeye yapıp son günlerde yaşanan su sıkıntısına çözüm üreteceğiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum