Alaşehir'in 25 Milyonluk Yatırımı Son Sürat

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçe merkezi için 25 milyon TL yatırım bedeli ile inşaatına başladığı atıksu arıtma tesisinde havalandırma havuzlarındaki betonarme imalatları tamamladı.

Alaşehir'in 25 Milyonluk Yatırımı Son Sürat
03 Eylül 2019 - 13:38

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçe merkezlerini atıksu kirliliğinden korumak için yeni tesisler inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Alaşehir Merkeze kazandırılacak olan atıksu arıtma tesisindeki çalışmalar hız kazandı. 25 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilmeye başlanan tesiste; havalandırma havuzlarında betonarme imalatlar tamamlandı. Çökeltim ve aneorobik havuzlarda perde beton imalatları ile idari bina, elektrik ve mekanik işler devam ediyor.
Alaşehir’e Modern Atıksu Arıtma Tesisi Kazandırılıyor
Alaşehir Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Alaşehir ilçemizin atıksularının arıtılması için yeni bir tesise ihtiyaç duyuldu. Mevcut atıksu arıtma tesisi günümüz şartlarına uygun olmadığı ve ihtiyaçları karşılamadığı için yeni bir tesis inşa ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda yapımına başladığımız 25 milyon TL’lik tesisteki çalışmalarımız tamamlandığında ilçemizde atıksu kaynaklı çevre kirliliğini önlemek için büyük bir adım atmış olacağız” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum