Alahıdır’da Dere Temizlik ve Bakım Onarım Çalışması Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Alahıdır Mahallesi’nden geçen derede yağışlı havalarda bozulan dere yatağına dolgu çalışması ile 1 kilometrelik temizlik çalışmasını tamamladı.

15 Mart 2019 - 15:39

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde dere taşkınlarını önlemek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Ahmetli ilçesine bağlı Alahıdır Mahallesi’nden geçen derede yağışlı havalarda bozulan dere yatağına dolgu çalışması işi gerçekleştirildi. MASKİ, yoğun yağışlarda malzeme biriken dere yatağında suyun akışının sağlıklı bir şekilde olması için de 1 kilometrelik dere temizlik çalışmasını tamamladı. MASKİ İlçe Şefi Erdem Özer çalışmayı yakından takip etti.  
“Cengiz Başkanımıza ne kadar dua etsek az”
Alahıdır Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Yıldırım, “Yağışlardan dolayı deremizdeki toprak aşındığı için yol geçişinde problem yaşıyorduk.  Mahallemizin bazı kısımlarında ise taşkından dolayı evlerimiz, bahçelerimiz ve arazilerimiz olumsuz etkileniyordu. MASKİ ekipleri dere yatağındaki toprağı dolgu çalışması ile giderdi. Deremizin hem temizliği hem de bakım onarımı yapılarak bizlere güzel bir hizmet sunuldu. Çalışmalardan memnun kaldık. Cengiz Başkanımıza ne kadar dua etsek az. Önümüzdeki dönemde de Başkanımızın daha çok hizmetle bize ulaşacağına eminiz. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ yetkililerine teşekkür ediyor, selamlarımızı iletiyoruz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com