AHMETLİ'NİN 2 MAHALLESİNE DAHA SAĞLIKLI VE YETERLİ İÇME SUYU

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Kestelli ve Dibekdere mahallerinin ortak kullandıkları mevcut sondajda yaşanan göçme nedeni ile başlattığı yeni içme suyu sondajını tamamladı.

AHMETLİ'NİN 2 MAHALLESİNE DAHA SAĞLIKLI VE YETERLİ İÇME SUYU
01 Ekim 2018 - 10:58

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yaşayan vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşamaması adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Ahmetli ilçesine bağlı Kestelli ve Dibekdere mahallelerinin ortak kullandıkları mevcut sondajda yaşanan göçme nedeni ile başlattığı yeni içme suyu sondajında delgi işlemlerini tamamladı. Ekipler tarafından, saniyede 12 litre verimi olan 100 metre derinliğindeki içme suyu sondajından numune alımı gerçekleştirildi. MASKİ Ahmetli İlçe Şefi Erdem Özer, MASKİ teknik personeli ile birlikte çalışmaları yakından takip etti.
“Sorunumuz MASKİ ile çözüme kavuşuyor”
Dibekdere Mahalle Muhtarı Kemal Eser, “Kestelli mahallemiz ile ortaklaşa kullandığımız sondajda meydana gelen göçme nedeni ile her iki mahallede de su sıkıntısı yaşanmaktaydı. Sağ olsun MASKİ bu sorunumuzu gidermek için yeni bir içme suyu sondajı çalışması başlattı. Delgi çalışması tamamlandı ve güzel bir suya ulaşıldı. İnşallah elde edilen su, mahallelerimizin sorununu ortadan kaldıracak. Manisa Büyükşehir Belediyemize ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ederim” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum