Ahmetli’de TÜBİTAK 4006 bilim şenlikleri

TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliklerini Destekleme Programı tarafından desteklenen ‘Bilim Fuarı‘projesinin açılış töreni yoğun katılım ve coşkulu izleyicilerle gerçekleştirildi. 

25 Nisan 2019 - 17:56

Ahmetli Gazi Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen proje açılışına Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan , Başkan Yardımcısı Tuğrul Dinçer , Milli eğitim İlçe şube müdürü ,Halk Eğitim müdürü Ahmet Akın, Meslek Yüksek Okulu sekreteri Hilmi Bilen ve okul müdürü Halil Güncür katıldı. İlkokul ve Ortaokul düzeyinde resim alanında 1. olan öğrencilere protokol üyeleri hediyelerini takdim etti. Bilim Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan aktüel bilim performansları sergilendi.

Proje yürütücüsü Okul Müdürü Halil Güncür, “Projemiz bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması, bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması amacıyla eğlenerek öğrenme ve yeni ürünler oluşturma teması kapsamında hazırlanmıştır. Bilim fuarı programımızda fen bilimleri ve matematik dallarında atölyeler, robotik ve kodlama, tematik bilim oyunları ve gösterileri, yarışmalar, sergiler, söyleşiler, zeka oyunları olmak üzere etkinlikler yer almaktadır. Projemiz sadece sergiden ibaret olmayıp katılımcıların yaparak, yaşayarak öğrenmelerini sağlayacak etkinlikler sunmayı planlamaktadır. Bilim ve sanat birbirinden ayrı düşünülemez. Bilim ve sanatı şekillendiren toplumun kültürel mirasıdır. Bu çalışmada bilim, sanat ve kültür bir bütünü oluşturmaktadır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com