Ahmetli'de Çevreci Nesiller Yetişiyor

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ahmetli ilçesinde Altıeylül ve Gazi İlkokulu öğrencilerine çevre, çevre bilinci ve atık kavramı konularında eğitim verdi.

03 Kasım 2018 - 19:52

Eğitimin ardından öğrencilere, içerisinde çevre koruma eğitimi ve çevre bilgilerinin yer aldığı Büyükşehir Belediyesi yayınlarından hediye edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ahmetli ilçesinde ilkokul öğrencilerine çevre bilinci eğitimi verdi. Altıeylül İlkokulu ve Gazi İlkokulu 3. Sınıflarına verilen eğitimlerde toplamda 120 öğrenci yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Muhtarlık İşleri Sorumlusu Orçun Abalı’nın da yer aldığı eğitimlerde; öğrencilere çevre bilinci, atık kavramı ve geri dönüşüm konuları anlatıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görevli Jeoloji Mühendisi Aylin Beril Günay, sunumlarının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Eğitim programı sonunda öğrencilere Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan çevre içerikli yayınlar ve ‘Doğa Dostu Öğrenci’ rozeti hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com