8 EYLÜL STADI YENİLENİYOR!

Manisa'da Spor Yatırımları Vali Ahmet Deniz başkanlığında düzenlenen toplantıda görüşüldü. Amatörün kalbi 8 Eylül Stadyumunda(Arka saha) ihale sürecinin tamamlandığının müjdesi Vali Ahmet Deniz tarafından verildi.

8 EYLÜL STADI YENİLENİYOR!
03 Haziran 2020 - 16:59

Valilik Brifing Salonunda Vali Deniz başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Çevre Şehircilik İl Müdürü Günay Özcan katıldı. Toplantıda, il genelinde bakım-onarımı gerçekleştirilen ve yeni yapılan futbol sahaları, tenis kortu, basket alanları ve diğer spor branşlarıyla ilgili çalışmalar ile okul bahçelerine yapılan spor alanları değerlendirildi.

8 EYLÜL STADI İHALESİ TAMAM

Manisa amatör takımları için merkez sayılan ve büyük yükü çeken 8 Eylül Futbol Sahasının(Arka saha) ihale çalışmalarının tamamlandığının müjdesi vali Ahmet Deniz tarafından verildi

Yılda ortalama 500 maçın oynandığı 8 Eylül Stadı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Manisalı olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, stat ve çevresinde yapılacak olan tadilat çalışmaları için talimat vermişti

Şehzadeler Belediyesi tarafından 8 Eylül Stadyumu Tribün Tadilat Projesi hazırlanmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hazırlığını tamamladıktan sonra ihaleye çıkılmıştı 4 soyunma odası olacağı, 500 kişilik yeni bir tribün yapılacağı 8 Eylül Stadında tribünün altına 16 kulübe için idari ve malzeme odası yapılacak.

Bunun yanında amatör sporcuların antrenmanlarını yapabilmesi için Aşağıçobanisa Mahallesinde bulunan futbol sahasındaki çalışmalarda sona gelindiği bilgisi aktarıldı.

Muharrem KAZER

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum