Reklamı Geç

5. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ BAŞLIYOR

Yunusemre Belediyesi’nin, ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak için bu yıl 5.sini düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günleri başlıyor. 11-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerin bu yılki teması “Gel gör beni aşk neyledi” olacak.

5. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ BAŞLIYOR
02 Aralık 2019 - 20:01

 

Bu yıl 11-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Yunus Emre Günleri başlıyor. Ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla yola çıkan Yunusemre Belediyesi bu yıl da dopdolu bir program hazırladı. Programın bu yıl ki teması “Gel gör beni aşk neyledi” olurken; etkinlikler 8 gün sürecek. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Uluslararası Misafir Öğrencilerin Tanıtım standının açılışı ile başlayacak etkinliklerde aynı gün Türk İslam Sanatları Sergisi’nin açılışı da gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Türkiye’nin tanınmış tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonunda “Yunus Emre ve Anadolu’da Tasavvuf”u anlatacak. Program kapsamında Ünlü Bestekar Selim Öztaş’ın koro şefliğini yaptığı Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ünlü düşünürün gazellerinden oluşan eserleri seslendirecek. Etkinliklerin finali ise 18 Aralık Çarşamba günü Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonunda saat 20.00’de 746. Vuslat Yıldönümü Hz. Mevlana’yı Anma Programı (Şeb-i Aruz) ile olacak.

 

 BAŞKAN ÇERÇİ ETKİNLİKLERE DAVET ETTİ

 

Bu yıl da güzel bir program hazırladıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi etkinliklere Manisalılar’ı davet etti. Başkan Çerçi bu yıl ki etkinliklerin büyük bir kısmını yapımını tamamladıkları Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonunda gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Yunus Emre’yi anmak, anlamak, felsefesini, öğretilerini dünyaya duyurmak, sevdirmek ve tanıtmak amacıyla Yunus Emre’nin ismini taşıyan bir belediye olarak bu yıl organizasyonumuzun 5.sini gerçekleştiriyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak, onun mesajlarının günümüze taşınması ve anlaşılması noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Etkinliklerimizin büyük bir bölümünü yapımını tamamladığımız Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonu’nda yapacağız. Vatandaşlarımızı gerçekleştireceğimiz bu güzel etkinliklere davet ediyoruz” dedi.

 

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

 

11 ARALIK ÇARŞAMBA

 

12.00 Uluslararası Misafir Öğrenciler Ülke Tanıtım Stantları Açılışı

Yer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı

 

14.00 Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi ve Atölye Çalışmaları

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

12 ARALIK PERŞEMBE


14.00 Sıtkı Aslanhan Söyleşisi “Kim Korkar ki Sınavdan?”

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

20.00 Sıtkı Aslanhan Söyleşisi “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç”

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

13 ARALIK CUMA


20.00 Yöneten Selim Öztaş: “Yunusemre TSM Korosu ile Yunus Emre Anma Programı”

 

14 ARALIK CUMARTESİ


14.00 İlber Ortaylı Söyleşisi: “Yunus Emre ve Anadolu’da Tasavvuf”

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

15 ARALIK PAZAR


20.00 İstanbul Tiyatro Yakaza: “Gel Gör Beni Aşk Neyledi”

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı


16 ARALIK PAZARTESİ


20.00 Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Programı

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

17 ARALIK SALI


20.00 Yunus Çifçi: “Tasavvuf Musikisi Programı”

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

 

18 ARALIK ÇARŞAMBA


20.00 746. Vuslat Yıldönümü Hz. Mevlana’yı Anma Programı (Şeb-i Aruz)

Yer: Yunus Emre Millet Çarşısı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum