29 Ekim'e Fener Alayı Coşkusu Damga Vurdu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünde binlerce Manisalı sokakları Türk Bayrağı ve fenerlerle aydınlattı. Sultan Camii önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen protokol ve Manisalılar, söyledikleri marşlarla Cumhuriyeti kutladı.

29 Ekim'e Fener Alayı Coşkusu Damga Vurdu
01 Kasım 2019 - 09:40

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünü tüm yurtta olduğu gibi Manisalılar da coşkuyla kutladı. Bayram coşkusu Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ile katlandı. Sultan Camii önünde başlayan fener alayına Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Gürkan Koyuncu, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Askeri bando ve mehter eşliğinde yürüdüler

Ellerinde Türk Bayrakları ve fenerlerle Sultan Camii’nden Cumhuriyet meydanına kadar marşlar eşliğinde yürüyen Manisalılar renkli görüntüler oluşturdu. Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren fener alayının ardından Milli Egemenlik Anıtı önünde Manisa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı küçük bir konser verdi. İstiklal Marşı ve 10. Yıl Marşı’nın okunmasının ardından fener alayı sona erdi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum