Reklamı Geç

2019/2020 Eğitim Öğretim dönemi başladı

Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Manisa Mali Müşavirler Odası Mesleki Eğitim ve Tanıtım Komisyonu Başkanı ve üyeleri ilk zilin ardından Muhasebe Eğitim Programı Bölümüne ilk dersi verdiler. 

2019/2020 Eğitim Öğretim dönemi başladı
10 Eylül 2019 - 15:50

Muhasebe Eğitimi alanında ilimizin en köklü mesleki eğitim veren kurumlarından biri olan okulda, Manisa Mali Müşavirler Odası Mesleki Eğitim ve Tanıtım Komisyonu Başkanı Kadri Arslan ve Komisyon Üyeleri Ali Yamaner, Gizem Satıoğlu Öcmenler, İsmail Aktaş, Gamze Esendağ, Evren Çetinler tarafından ilk ders verildi.

Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirlik Mesleğinin sosyo-ekonomik etkileri, öğrencilerin kariyer planlamalarında önemli bir hedef meslek olması ve meslek mensuplarında aranılacak standartlar konularında rehberlik çalışmasının yapıldı. Eğitimin ardından soru cevap bölümü ile öğrencilerin sorularına yanıtlar verildiği program sonunda Manisa SMMMO ve Komisyon adına Komisyon Başkanı Kadri Arslan ve komisyon üyeleri tarafından öğrencilere not defteri ve kalem hediye edildi.

Program sonunda öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Kadri Arslan, "muhasebe, ekonomi ve maliye alanlarında sektöre kalifiye personel yetiştiren okulumuza ve siz değerli öğrencilerimize her anlamda destek vermeye hazırız. İste bu nedenle bugün ilk zil ile birlikte burada olmak istedik, geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimize,  öğretmenlerimize başarılı bir eğitim yılı diliyoruz" dedi. Okul Müdürü M. Hakan Pastacı ise, "İlk ders zili ile birlikte okulumuzu ziyaret edip, ilk dersleri veren Manisa Mali Müşavirler Odasına teşekkür ederim” dedi. Müdür Yardımcısı Sibel Gümüş ise Manisa SMMMO ve Mesleki Eğitim ve Tanıtım Komisyonu ile staj eğitimi ve diğer konularda işbirliğinin devam etmesini arzu ettiklerini ifade etti.   Program sonunda Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olup şu an aynı okulda öğretmenlik yapan Şirin Bilir, Mürüvvet Burkan ile Okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum