Yüzlerdeki Tebessüm, En Büyük Hediye

Engelli vatandaşların sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki iki vatandaşımızın daha yüzünü güldürdü.

10 Ekim 2018 - 16:04

Eşref Korala isimli vatandaşımıza akülü tekerlekli sandalye desteğinde bulunulurken; geçirdiği rahatsızlık sonucu 3 yıldır yatağa bağlı olarak yaşayan Latif Çetin’e de hasta yatağı armağan edildi. Ziyaretlerden sonra ortaya çıkan en güzel görüntü ise yüzlerdeki tebessüm oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Şube Müdürü Gülşen Çalışkan ile birlikte Korala ve Çetin ailelerinin evlerine ziyarette bulundu. Damar tıkanıklığı yüzünden ayakları kesilen 33 yaşındaki Eşref Korala’ya Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından akülü tekerlekli sandalye armağan edildi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Başkan Cengiz Ergün’ün selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini aileye iletti. Akülü tekerlekli sandalye desteği için çok mutlu olduğunu belirten Eşref Korala, “Çocuklarımı okula götürürken, artık daha rahat olacağız. Eşim olmadan asla dışarı çıkamıyordum. Şimdi bu sandalye ile rahat bir nefes alacağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Latif Çetin de köşe başında bulunan tahtaya işaretlerle teşekkür ederim yazdırarak, duygularını ifade etti.
Çetin Ailesi, ‘Büyükşehir Hep Yanımızda’
Heyetin ikinci ziyareti Çetin ailesine oldu. Ağabeyini kaybettikten sonra yaşadığı üzüntü sonucu hareket refleksini ve konuşma yetisini kaybeden Latif Çetin de, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hediyesiyle duygu dolu anlar yaşadı. Çetin ailesi, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Evde Bakım Hizmetleri’nden faydalandıklarını ve özellikle fizyoterapist desteği sayesinde kardeşleri Latif Çetin’de yavaş yavaş hareket duyularının harekete geçtiğini belirterek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Latif Çetin’in ablası Zale Daldal, “Büyükşehir hep yanımızda. Evde bakım hizmeti ekipleri, periyodik olarak işlemlerini yapıyor. Hasta yatağı talebimiz olmuştu. Onu da sağladınız. Cengiz Ergün başkanımızdan Allah razı olsun, çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Engelleri Birlikte Aşacağız
Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu da, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirterek, “Yüzlerde gördüğümüz tebessüm, bizleri en çok mutlu eden o duygu. Bundan sonra da engelli vatandaşlarımıza desteklerimiz sürecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ DENİZ ARSLAN VE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI
VALİ DENİZ ARSLAN VE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI
YUNUSEMRE BELEDİYESİ FABRİKALARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
YUNUSEMRE BELEDİYESİ FABRİKALARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
www.manisagundemi.com