YUNUSEMRE İLE MESLEK SAHİBİ OLUYORLAR

Ayn-ı Ali Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda açılan kuaförlük kursu yoğun ilgi görüyor. Kursiyerler arasında çeşitli nedenlerle ilimize yerleşen İran ve Afganistanlı bayanlar da yer alıyor.   

14 Mayıs 2019 - 16:47
Reklam

              

Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ayn-ı Ali Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda açılan kuaförlük kursu ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen bayanlardan yoğun ilgi görüyor. Özellikle çeşitli nedenlerle ülkelerinden ayrılarak Manisa’ya yerleşen bayanların rağbet gösterdiği kursta bayanlar hafta içi hergün eğitim alıyor. Kursa gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Kurs Kuaförlük Eğitmeni Betül Kocabay konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Hafta içi verdiğimiz kursa bayanlarımızın ilgisi yoğun. Burada türban, topuz, saç boyama gibi temel konularda eğitim veriyoruz. Kursiyerlerimiz kendilerini geliştirerek bu mesleği öğrenme fırsatı buluyorlar. Bu elbette memnuniyet verici. Kursumuzda çeşitli nedenlerle ilimize yerleşen İran ve Afganistan kökenli kursiyerlerimizin sayısı fazla. Sayıları şu anda 12. Çoğu da bizim söylediklerimizi anlıyor.” diye konuştu.

 

İran vatandaşı Fatemeh Khamoshi bu kurs sayesinde meslek öğrenme fırsatı bulduğunu belirtirken; tüm bayanları bu tür kurslara katılması gerektiğine inandığını söyledi. Khamoshi, “Burada çok güzel şeyler öğreniyoruz. Öğretmenlerimizi de çok seviyoruz. İran’da kuaföre gidiyordum. Ama geldim burada çok şey öğrendim. Başka ülkelerden bizler gibi Manisa’ya gelen kardeşlerimizi de bu tür kurslara davet ediyoruz” dedi.  

 

Kursiyerlerden Enjilatlamnava ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “2 yıldır Manisa’da yaşıyoruz. Burada kuaförlük kursuna geliyorum, çok şey öğrendik. Arkadaşlarımızın saçını yapıyoruz. Bu kurslardan sonra herhangi bir kuaförde çalışabilirim. Herkesi bu kurslardan faydalanmaya davet ediyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederiz.”   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com