Mehmet Emin Sofuoğlu

Mehmet Emin Sofuoğlu

Adamlık yoksa, bütün kimlikler sahtedir!

09 Kasım 2016 - 09:02

Yaratılış gayesini unutmuş, aralarındaki ilişkinin ölçütlerini yitirmiş, makul aklı yitiren, nefsin ve şeytanın vesveselerine kapılarak birbirine düşmüş Müslümanların varlığı gün gibi ortada iken, bütün yenilgilerimizi “dış güçlerin oyunu”, “emperyalist sömürü” ya da “Siyonist saldırı” retorikleriyle açıklama kolaycılığından vazgeçmeliyiz.

Öncelikle, “Kandırılmaya müsait Müslümanlar” ya da bizim medeniyetimizin söylemiyle “Gafil Müslümanlar” gerçeğinde, herkesten ve her şeyden önce esasen bizim/bütün Müslümanların asli iştirakçi olduğunu itiraf etmeliyiz.

Emperyalist, Siyonist ya da küresel şebekenin, Müslümanların birbirinin kanını dökmesini, dünya üzerinde sistematik biçimde sadece Müslüman kanı dökülmesini zevkle izlediği loca, izzetten zillete sürüklenişimizin eseridir.

Birbirinin inşa ve ihya edicisi olması gereken Müslümanlar, emperyalist tahakkümün altında “birbirlerinin imha edicisi olmaya” zorlandıkları gibi esasen, dünyevi çıkarları ve refahı kaygısıyla konformist bir yaşamın hayalini kurup, putlaştırdıkları nefislerinin (para, makam, şöhret vb) arzuları doğrultusunda birbirlerinin ayağını kaydırma yarışındalar.

Gözünün içine baka baka yüzü kızarmadan  yalan söyleyen,
dünyalık çıkarlarını elde edemedikleri için, hedefe koyduklarını acımasızca, insafsızca, haksızca eleştirirlerken, kardeşlerinin etlerini çiğ çiğ yemekten hiç rahatsız olmayan,
ürettiği iftirayı, salyalarını akıta akıta yetiştirmedikleri yer kalmayan,
kıytırık bir dünya makamı için atılmadık takla bırakmayıp, haysiyetini ve onurunu ayaklar altına alan,
elde edemediği dünyalığın sebebini, Allah'tan değil kullarından bilip, ahlaksızca ve edepsizce bilet kesmeye kalkan,
Kaç tane yüzü olduğu bilinmeyen sinsi ve münafık tıynetli sözüm ona "dava adamı" görünümlü sahtekarların, "adamlıktan", "insanlıktan" nasipleri olmadığı müddetçe;

dillerine doladıkları dava terminolojisine ait kelimelerin hiç bir inandırıcılığı ve tesiri olmayacağı gibi,
içlerinin kirinden yayılan münafıklık kokuları gönülleri rahatsız etmeye devam edecektir...

"Adamlık yoksa, bütün kimlikler sahtedir" demişti kıymetli Necip Cengil ağabeyim,
Eyvallah!
Ben de ekliyeyim;
"İnsanlık yoksa, müslümanlık" da yok!...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

www.manisagundemi.com