Vali Deniz, Salihli’de Kiraz Bahçesi ve Üzüm Bağı Ziyaret Etti

Vali Ahmet Deniz, Salihli İlçesinde 600 dönümlük örtülü alanda bulunan kiraz bahçesi ve insan sağlığına zararı olmayan ilaçlama yöntemi kullanılan üzüm bağını ziyaret ederek üreticilerden bilgi aldı.

21 Haziran 2019 - 09:53

Vali Deniz’e Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç eşlik etti.

İlk olarak 600 dönümlük örtülü alanda bulunan kiraz bahçesinde incelemelerde bulunan ve işletme sahibi Haluk Nayman’dan üretimle ilgili bilgiler alan Vali Ahmet Deniz daha sonra üzüm bağını ziyaret ederek Mehmet Toprak’tan bilgi aldı.

Kiraz bahçesi ve üzüm bağında çalışan tarım işçileriyle sohbet eden Vali Deniz, bilinçli ve modern tarım tekniklerinin önemini vurgulayarak “Manisa, verimli topraklara sahip bir şehir. Aynı zamanda çiftçilerimizin de üretim ve katma değer yaratma konusunda güzel çalışmaları var. Bugün ziyaret ettiğimiz kiraz bahçesi ve üzüm bağı da bunun en güzel örneklerinden. Modern tarım teknikleri ve bilinçli tarım faaliyetleri verimi arttırmakta. Çiftçilerimiz, yeni teknolojik ekipman ve yöntemler sayesinde hasat süreçlerini ve maliyetlerini azaltabilmektedir. Toprağımızın yapısını bozmadan, çağın gerektirdiği teknik ve metotları kullanarak kaliteli üretim gerçekleştirmeliyiz ki verim artsın, çiftçimizin yüzü gülsün.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com