Reklamı Geç

Türk Kızılay “Hilâl Olsun Türkiye” sloganıyla sevindirecek

Afet dönemlerinin dışında da hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılay, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürüyor. Modern ve örnek projeler ile Türk Kızılay, hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunuyor.

11 Mayıs 2019 - 14:19

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, “Türk Kızılay Manisa Şubesi, “Hilâl Olsun Türkiye” sloganıyla Forum Magnesia AVM Migrosta başlattığımız kampanya sayesinde ihtiyaç sahiplerini sevindirecek.  Kampanya kapsamında, Ramazan Ayı içersinde Forum Magnesia Alışveriş Merkezi içindeki Migros mağazasında “Ramazan Paketi Alanında” bağışlamak istediği kadar paketi alan hayırsever, Türk Kızılayı standına bağışını yapabilecek. Bağışı alan Kızılay görevlisi, paketin üzerine Türk Kızılayı logosunu yapıştıracak ve bağış makbuzu ile müşteriden koliyi teslim alacak.  Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan yardımseverler, yapılan kayıtlar sayesinde bağışlarını takip edebilecek” dedi. 


Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekâtları Türk Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydeden Keresteci, “Vatandaşların fitre ve fidyelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılay, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitre ve fidyeleri kabul edecek. Fitre ve fidyeler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yurt içinde vekalet sahipleri adına kesilen kurbanlardan elde edilen et konserveleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Üretilen et konserveleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde, Türk Kızılay Manisa Şubesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” dile konuştu. 


Türk Kızılay’a Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor.   SMS: Tüm operatörlerden 2868’e RAMAZAN yazıp SMS atarak 10 TL’lik, 1877’ye FİTRE veya FİDYE yazarak 23 TL’lik bağış yapılabilir.  Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılay hesabı İnternet: www.kizilay.org.tr Telefon: 168 ücretsiz bağış ve iletişim hattı   PTT: 2868 numaralı Türk Kızılay posta çeki ve Tüm Kızılay Şubeleri, Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığına bağış yapmak ve bilgi almak için: Telefon:  (0236) 231 15 99 – 231 20 97, Faks :  (0236) 231 20 97, E-posta : [email protected] Adres : 75.Yıl Mahallesi 5347 Sokak No:10 Kat:2 MANİSA ( Adliye Sarayı Karşısı)


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com