Turgutlu Zabıta Müdürlüğü Harekete Geçti

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, dolar kurunda yaşanan yükselişin ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına sebebiyet vermesi dolayısıyla bu durumun fırsata çevrilmesini önlemek amacıyla market, fırın ve mağazalardaki denetimlerini sıklaştırdı.

04 Ekim 2018 - 18:12

Zabıta ekiplerinin market ve fırınlarda fiyat ve gramaj denetimi yaptığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, yaptığı açıklamada ‘esnafımızın da vatandaşımızın da yanındayız’ mesajı verdi.

Turgutlu Zabıta Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in talimatlarıyla harekete geçti. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Fiyat Etiket Yönetmeliği’nin Zabıta Müdürlüğü’ne vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde her ay rutin gerçekleştirilen denetimler sıklaştırıldı. Konuya dair bilgi veren Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, “Amacımız tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını korumak, tüketiciyi aydınlatmaktır. Dün ilçemizde bulunan fırınları, etiket yönetmeliği, gramaj ve hijyen yönünden denetledik. Bugün de market ve mağazaları denetliyoruz. Ayrıca bu işyerlerinin depolarını ve stoklarını kontrol ediyoruz. Kaldı ki bu görevimizi rutin olarak her ay yapıp eksikliği bulunan ve kanunlara karşı hareket ettiğini tespit ettiğimiz işyerlerini İl Ticaret Müdürlüğümüz’e 3 ayda bir olmak üzere gereğinin yapılması amacıyla bildiriyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızdan da aldığı malların etiket fiyatı ile fatura ve yazarkasadan verilen fişte yazan rakamların aynı olup olmamasına dikkat etmeleri gerekiyor. Eğer tutmuyorsa 02363131078 numaradan Zabıta Müdürlüğümüz’ü arayarak bildirmeleri halinde gerekli işlemlerin yapılacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz” dedi.

Esnafımızın da Vatandaşımızın da Yanındayız

Özelikle enflasyona etki eden ve vatandaşın temel ihtiyaç maddelerini oluşturan ürünler konusunda titiz çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Amacımız, halkımızın ekonomik çıkarlarını korumak. Diğer yandan esnafımız arasında da kanunların gerektirdiği çerçevede hareket etmesini sağlamak. Rutin denetimlerimizin artarak devam ettiğini belirtiyor, bu anlamda tüm imalatçıların ve satış yapan işyerlerinin kurallara uymalarının önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da esnafımızın ve vatandaşımızın yanındayız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com