Turgutlu’da 1 Milyon TL’lik Yatırım Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesinde 1 milyon TL yatırım bedeli ile 27 içme suyu deposu ve 30 terfi binasında yürüttüğü bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Yenileme çalışmaları ile vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz içme suyu temin edildi.

23 Nisan 2019 - 16:42
Reklam

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu depolarındaki bakım onarım çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Turgutlu’da 27 adet içme suyu deposu ile 30 adet terfi binasındaki tadilat çalışmaları tamamlandı. 1 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen çalışmayla depolarda öncelikle; eski vana ve boruların değişimi ile yalıtım ve fayans döşemeleri yapıldı. Sonrasında ise dış cephe ve çevre düzenlemeleri de tamamlanarak vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu temin edildi.
13 içme suyu deposu yenilenmişti
MASKİ Genel Müdürlüğü, ilçede daha önce yürüttüğü çalışmalar kapsamında ise 13 mahallede yer alan içme suyu depolarını yenilemişti. 13 depoya 350 bin TL yatırım yapılmıştı. Böylelikle Turgutlu genelinde toplamda 40 adet içme suyu deposunun ve 30 adet terfi binasının bakım onarım ve tadilatı gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com