SOMA’DA DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİYLE YAPILACAK OKUL PROTOKOLÜ İMZALANDI

Manisa’nın Soma ilçesine devlet-millet İşbirliğiyle 28 derslikli yeni bir okul kazandırılıyor.

24 Kasım 2018 - 13:29

Soma ilçesine 28 derslikli İmam Hatip Ortaokulu yapılarak eğitim öğretime açılması amacıyla Manisa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Soma Kaymakamlığı, Soma Belediye Başkanlığı ile Hayırsever Ramazan Güral arasında protokol imzalandı.

Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine Vali Ahmet Deniz, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Somalı Hayırsever Ramazan Güral ile diğer ilgililer katıldı.

Protokol ile Soma İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 135 Ada, 80 Parselde bulunan 9 bin 807 metrekare taşınmaz üzerine, 28 derslikli İmam Hatip Ortaokulu binası yapılarak 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde açılması amaçlanıyor. Yunusemre İmam Hatip Ortaokulu adı verilecek okulun kaba inşaatı hayırsever tarafından yapılacak ve kalan işi Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tamamlayacak.

Hayırsever Ramazan Güral ile Soma İlçesinde yapılacak okul protokolünü imzalamak için bir araya geldiklerini ifade ederek hayırsevere teşekkür eden Manisa Valisi Ahmet Deniz, “Kendisine İlimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. En güzel hizmet eğitime yapılan hizmet. Manisa’mızda bu hayırsever kültürü gerçekten oturmuş. Son yıllarda 2000 civarında dersliğin yapılmış olması da çok güzel” şeklinde konuştu.

Hayırsever Ramazan Güral da böyle bir okul yapacak olmaktan duyduğu mutluluğu ifade edip okulun bir an önce tamamlanarak eğitim öğretime açılmasını arzu ettiğini söyledi. Güral, “inşallah böyle daha çok ve buna benzer işler yapmayı da Rabbim nasip etsin” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com