SELENDİ'DE İTTİFAKIN ADAYI DUMLUPINAR MI.??

15 Aralık 2018 - 19:58 - Güncelleme: 16 Aralık 2018 - 12:57

Ak Parti ve MHP arasında yerel seçimlere yönelik ittifakta bir türlü netlik kazanmayan illerin başında gelen Manisa’nın Selendi ilçesin de gözler Ankara’dan açıklanacak olan adayın kim olduğunda. Selendi’de olası bir ittifakta Ak Parti seçmeninin bile “Yasin başkan aday olursa oy veririm, ittifakın adayı başkası olursa oy vermem” demesini sağlayabilen mevcut Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar’ın adaylığının çok kısa bir süre içinde açıklanacağı selendi kamuoyunda konuşulmakta. 

Ak Partinin belediye başkan adaylarını açıklamadığı 6 ili MHP’ye bir jest olarak bırakacağı öngörülürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin görüşmesinin ardından MHP’nin, Aydın büyükşehir belediye başkan adayını geri çekmesinden ardından Ak Parti ve MHP’nin Manisa ve Adana’da bir türlü uzlaşıya varamadığı iddia edildi.  

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti ve MHP kurmayları arasında görüşmeler devam ederken Selendi kamuoyunda da Selendi’de ki ittifak adayının ismi yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile Selendi’de ki Ak Partililerin büyük çoğunluğunun desteğini arkasına alan mevcut Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ismi ilçelerde kurulacak olası bir ittifakta cumhur ittifakının Selendi’de ki adayı olarak yüksek sesle dile getiriliyor. Mevcut Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar göreve meclis üyeleri tarafından seçildiği zaman MHP Genel Merkezinde “sen bizim 2019 seçimlerinde adayımızsın” sözüne istinaden MHP Genel Merkezinin başka bir kişiyi düşünmeyeceği, görevi devraldığı günden itibaren her daim halkın içinde olması nedeniyle vatandaşın bağrına bastığı, Ak Partililerin dahi “ittifak adayı Yasin Dumlupınar olsun” sözüne mazhar olması nedeniyle Selendi’de kurulacak ittifakın adayının Yasin Dumlupınar olacağına kesin gözle bakılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com