Şehzadeler’de bakımlı ova yolu 3 bin 500 kilometreye ulaştı

Şehzadeler Belediyesinin, kurulduğu 2014 yılında Şehzadeler ovasında başlattığı ova yolu düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şehzadeler Belediyesi ekipleri 4,5 yıldan bu yana yapılan çalışmalar kapsamında 3 bin 500 kilometrelik ova yolunda malzemeli ve malzemesiz bakım çalışması yaparak çiftçilerin rahat bir sezon geçirmesini sağladı.

07 Eylül 2018 - 09:40

Manisa’ da yaptığı projelerle il genelinde adından sıkça söz ettiren Şehzadeler Belediyesi, 2014 yılında başlattığı ova yolu düzenleme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor. 320 bin dönüm tarımsal arazisi bulunan Şehzadeler ilçesinde 4,5 yıl da 3 bin 500 kilometrelik malzemeli ve malzemesiz ova yolu yaptı.

Şehzadeler’de çiftçilerin daha rahat bir şekilde arazilerine ulaşabilmeleri için çalışmalarını ilkbahardan itibaren başlatarak son bahara kadar aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak 67 mahallemizde tüm belediyecilik hizmetlerimizi eksiksiz bir şekilde sürdürürken, 320 bin dönüm tarım arazisinde üreticilik yapan çiftçilerimizi de ihmal etmiyoruz. Çiftçilerimiz en büyük sorunu olan yolların bozulması ve ulaşımda ki büyük sıkıntılardı. Bu noktada göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren başlattığımız çalışma kapsamında bu güne kadar Şehzadeler ovasında 3 bin 500 kilometre malzemeli ve malzemesiz ova yolu bakımını gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz bu çalışmayla birlikte çiftçilerimiz kendi arazilerine çok daha rahat bir şekilde ulaşıyor ve ürettikleri ürünleri rahatça pazara ulaştırabiliyorlar. Şehzadeler Belediyesi olarak çiftçilerimiz için yapmış olduğumuz bu çalışmamızı her yıl olduğu gibi bu yılda kış mevsiminin başlarına kadar sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com