ŞEHZADELER BELEDİYESİ ÜNİVERSİTELİLERLE ÇEVRE İÇİN EL ELE VERDİ

Şehzadeler Belediyesi ile bir grup üniversite öğrencisi, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için anlamlı bir etkinliğe imza attı.

28 Mayıs 2019 - 11:46

Ege Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri ile belediye işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikle, öğrenciler Spil yolunda çöp topladı. Farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlik sonrası, çöp toplayan öğrencilere Şehzadeler Belediyesi’nce Teşekkür Belgesi verildi.

Ege Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri Gülenay Karaoğlu, Gülşah Güleç, Sedat Aras, Simge Nur İşbay ve Faruk Enes Sülün, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına hayata geçirmek istedikleri bir sosyal sorumluluk projesi için Şehzadeler Belediyesi’nin kapısını çaldı. Temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir yaşam felsefesiyle ilçede hizmet veren Şehzadeler Belediyesi, farkındalık yaratmayı amaçlayan öğrencilerle işbirliği yaparak, öğrenciler için imkanlarını seferber etti. Öğrenciler ve Şehzadeler Belediyesi işbirliğinde ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversite öğrencileri, Şehzadeler Belediyesi Çevre Mühendisi Edip Safa Özkan’ın da katıldığı etkinlikle Spil yolunda çöp topladı. Gün boyu Spil’in eteklerinde çevreye gelişi güzel atılmış çöpleri toplayan öğrenciler “Temiz çevre, temiz toplum, bireylerimizin temiz olmasıyla başlayan bir organizasyon. Amacımız, temiz yaşanabilir bir çevre bilincinin kazanılmasına katkı sağlamak. Bu etkinliğimiz de toplumda bir farkındalık yaratmak için yapmış olduğumuz bir çalışma. Bu ortak çalışma için Şehzadeler Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi. Gerçekleştirilen etkinlik sonrası Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik adına Başkan Yardımcısı Fatih Baybatur tarafından çöp toplayan gönüllü gençlere Teşekkür Belgesi verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com