Şehit Turan Geçkalmış’ın Adı Sonsuza Kadar Yaşayacak

1985 yılında Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Tekeli köyü yakınlarında yazlık karakol açmaya giderken araç kazası sonucu şehit olan Turan Geçkalmış’ın adı, ilçede doğup büyüdüğü evin bulunduğu sokağa verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yetkilileri, şehidin adının verildiği sokağa yeni tabelayı taktı.

23 Eylül 2018 - 21:02

Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının teklifiyle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Gölmarmaralı şehit Turan Geçkalmış’ın adının doğduğu evin bulunduğu sokak olan İsmetpaşa Mahallesi’ndeki sokağa verilmesi oybirliğiyle kabul edilmişti. Şehidin doğduğu evin sokağına adının bulunduğu levhanın asılması gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Cülen, Gölmarmaralı şehidin adının sonsuza kadar yaşayacağını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere, tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

“Ruhları şad olsun”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde şehitlerimizin adının yaşatılması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş de, “Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı olarak Gölmarmaralı şehidimiz Emrah Aral’ın ardından Turan Geçkalmış şehidimizin de adının yaşatılması için Büyükşehir Belediye Meclisimize teklifi sunmuştuk. Bugün de gerekli isim değişikliğini gerçekleştirdik. Bu vesileyle Turan Geçkalmış şehidimiz nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com