ŞEHİT MAKBULE'NİN TORUNLARI MANİSA'YI GEZDİ

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle hayata geçirdiği “Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesi kapsamında Gördes’te okuyan öğrencilere Manisa Gezisi düzenledi. Dernek Yönetimi, proje kapsamında, “Şehit Makbule’nin Gördesli Torunları Manisa’yı Geziyor” temalı olarak düzenlediği gezi ile Gördesli öğrencilere Manisa’yı gezdirdi.

29 Haziran 2019 - 10:24 - Güncelleme: 29 Haziran 2019 - 10:33

Gördes İlçe Milli Müdürlüğü ile işbirliği içinde belirlenen başarılı öğrenciler, Gördes’ten alınarak bir gece konaklamalı Manisa  Gezisine katıldılar. Şehit Makblule’nin  Gördes’ten gelen  Torunlarına, Derneği başkanı Hasan ERTEKİN, MCBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Süleyman Sami İLKER, dernek yönetim kurulu üyeleri Salih OKKALI, İbrahim BİTEK eşlik etti. Öğrenciler, projenin yürütüldüğü “kitap kahve”yi ziyaret ettiler.  İbrahim BİTEK tarafından, öğrencilere Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor” projesi hakkında  bilgilendirme yapıldı.

Gördesli öğrenciler Manisa’da Mevlevihane, Ağlayan Kaya, Ulucami, Muradiye Camisi,  Saruhan Bey Türbesi, Sultan Camisi, Manisa Tıp Tarihi Müzesi, Atatürk Kent Parkı, Kent Ormanı ve Mesir Tabiat Parkı, Şehzadeler Park, Mesir Parkı ve Masal Parkı gezdiler.  Manisa’nın Tarihi  ve Kültürel değerlerini gezen öğrenciler iki günlük yoğun gezi programında gezerek görerek hem öğrenciler hem eğlendiler.

Gezi programı sonunda, Gördesli öğrencilere, MCBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Süleyman Sami İLKER ve dernek yönetimi  tarafından  hazırlanan kitaplar,  diğer  hediyeler takdim edildi.  Dernek Başkanı Hasan ERTEKİN,  “Gezimiz  gayet verimli ve güzel geçti, öğrencilerimiz Manisa kültürel değerlerini gezdiler bir gece Manisa’da konakladılar.  Projemize ve diğer etkinliklerde bizleri yalnız  bırakmayan Süleyman Sami İLKER hocamıza, bize maddi ve manevi olarak  destek olan bütün hemşehrilerimize ve dernek yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ederim”dedi. 

Gezi boyunca daha önce Manisa’yı gezme imkanı bulamayan öğrencilerin heyecanları ve mutlulukları gözden kaçmadı. Manisa Gezisi öğrencilerin Gördes’teki ailelere teslim edilmesi ile sona erdi.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com