Reklam

SARUHANLILAR SARUHANLI'DAN VEKİL İSTİYOR

Ak Parti Manisa Milletvekili aday adayı olan ve Saruhanlı’da mali müşavirlik yapan Recep Çımat, Saruhanlı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Emre Şahin’i ziyaret ederek destek istedi. Şahin, “Biz Saruhanlılar olarak Saruhanlı’nın sorunlarını çözecek, Saruhanlı’dan seçilebilecek bir vekil istiyoruz.” diyerek Saruhanlılı aday adayına destek olacaklarını ifade etti. 

16 Mayıs 2018 - 15:17

Manisa’da bulunan Saruhanlı Köy Ve Beldeleri Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim, Kültür, Spor Ve Turizm Derneği(Saruhan-Der) Başkanı Yunus Emre Şahin’e ziyarette bulunan Ak Parti Manisa Milletvekili aday adayı Recep Çımat, destek istediğini belirterek, kendisinin de Saruhanlılı olduğunu Saruhanlı’nın sorunlarını bildiğini bu nedenle Saruhanlılar Derneğinin destek olacağına inancının tam olduğunu ifade etti. 

“Başkanın gerekli desteği yapacağına inancım tam”

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Ak Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Recep Çımat, şunları söyledi:“Saruhanlı Köy Ve Beldeleri Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim, Kültür, Spor Ve Turizm Derneği(Saruhan-Der) Başkanı Yunus Emre Şahin’i ziyarete geldik. Kendisinden destek istemek için.  Saruhanlıda mali müşavirlik yapıyorum. Siyasette 15 yılımı tamamladım. En son Büyükşehirde belediye meclis üyesi idim. Uzun senelerdir siyasetin içinde olduğum için teşkilat ve vatandaş beni iyi tanıyor. Vatandaşın ne istediğini biliyoruz. Neler verebileceğimizi de biliyoruz. Bu nedenle aday olduk. Allah yolumuzu açık etsin. Şimdi 78 aday adayına ulaştık. Genel merkezin takdiriyle en iyi 10 kişi seçilecektir.  Hepimizin yolu açık olsun. Saruhanlı’dan çıktığımız için başkanımızın gerekli desteği yapacağına inancım tam.” 

“Saruhanlı’da en çok çalışan ilçe başkanlarından birisidir”

Recep Çımat’tan sonra açıklamada bulunan Saruhanlı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Emre Şahin, “Geçmişte iyi bir hukukumuz olan Recep Çımat başkanımız ziyaretiyle bizi memnun etti. Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanlığını yapmış, belediye meclis üyeliği yapmış ve Saruhanlının her yerinin karış karış bilen aday adayımız. 2011 genel seçimlerinde vekil adayımız Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı idi. O zaman Saruhanlı’da Ak Parti’nin ulaştığı yüzde 42 olan oy oranına daha sonra hiç ulaşılamadı.  Saruhanlı gibi bir yerde yüzde 42 oy oranına ulaşmak bir mucize ama Çımat başkanımız çok çalışarak bunu gerçekleştirmişti. En son 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 40 civarında oy alınmıştı. Çımat başkanımız Saruhanlı’da en çok çalışan ilçe başkanlarından birisidir.” Dedi. 

“Saruhanlı’dan bir milletvekilinin çıkmasını istiyoruz”

Saruhanlılar Derneği olarak artık yeter dediklerini belirten Şahin, “Saruhanlıdan bir milletvekilinin çıkmasını istiyoruz. Bu bağlamda siyasi partisi önemli değil, HDP dışında Saruhanlı’dan çıkan her adayı destekleyeceğiz. Saruhanlı’da 55 bin civarında nüfus var, Manisa merkezde de 70 bin hemşerimiz var. Hemşerilerimizin Saruhanlıdan aday çıktığında canla başla çalışacağına inancımız tam. Biz Saruhanlılar olarak Saruhanlının sorunlarına çözümleri, Saruhanlı’dan seçilebilecek bir vekilden bekliyoruz. Kırkağaç’tan, Soma’dan, Kula’dan Akhisar’dan ve diğer ilçelerden vekil çıktı. Artık Saruhanlı vekilini istiyor.” Şeklinde konuştu. 

SERKAN KÜL


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
www.manisagundemi.com